Foto: MovieStillsDB

Upozorňujeme, že článok obsahuje spoilery. Preto, ak sa im chcete vyhnúť, prečítajte si niektorý z našich ďalších článkov z filmovej sekcie.

Dlhoočakávaný záver predposlednej série seriálu Stranger Things si fanúšikovia mohli vychutnať už koncom minulého týždňa. Aktuálne sa hovorí o vzniku 5. série, ktorá sa pomaly, ale isto začína črtať. No na ňu si ešte poriadnu chvíľu počkáme. Zatiaľ si pripomeňme skryté odkazy, ktoré sa objavili vo veľkolepom finále, upozornil na ne portál LAD Bible

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak ste vernými divákmi Stranger Things, tak určite viete, že seriál pravidelne odkazuje na kultové filmy, knihy alebo ikonické postavy. A inak to nebolo ani v posledných dvoch častiach tejto série, kde ste mohli vidieť takzvané „easter eggs“, teda skryté detaily, ktoré ak odhalíte, ukážu vám ešte väčšie čaro seriálu a prinesú nový pohľad na niektoré zo scén.

Foto: MovieStillsDB

Odkaz na kultový Halloween

Stranger Things vzdal poctu tejto hororovej snímke z dielne Johna Carpentera, ktorá je medzi milovníkmi žánru veľmi dobre známa, hneď dvakrát.

V prvom prípade išlo o masku, ktorú dostal Eddie. Ako ste si mali možnosť všimnúť, niesla podobizeň hlavného záporáka Halloweenu.

Druhým momentom bola sekvencia, v ktorej horiaca Vecna vypadáva von z okna. Odohrala sa priamo v dva a pol hodinovom finále po útoku Nancy, Stevea a Robin.

Hláška z Hviezdnych vojen

Tento detail si všimlo nepochybne iba minimum divákov. Respektíve iba tí, ktorí milujú fenomén Hviezdnych vojen (Star Wars) natoľko, až dokážu citovať výroky jeho postáv.

Hovoríme konkrétne o scéne, pri ktorej Murray „ukradne“ hlášku Han Sola. „Neviem Jim — mám z toho zlý pocit,“ opakuje predtým, ako sa majú v ruskom väzení postaviť veľkému nebezpečenstvu.

Číta Stephena Kinga

V poslednej časti 4. série číta Lucas v nemocnici Max knihu Talizman, ktorá pochádza z dielne slávneho majstra Stephena Kinga. Mimochodom, tá ukazuje cestovanie hlavného hrdinu do paralelného sveta, kde podobne ako samotná Max, musí čeliť zlu.

Podobá sa postave z romantickej klasiky

Robin stretáva v obchode so zbraňami Vicky, do ktorej je potajomky platonicky zamilovaná. Práve táto postava svojím oblečením pripomína hlavnú hrdinku z romantického filmu Šestnásť sviečok, ktorý ukazuje útrapy mladého zamilovaného dievčaťa. Ak ste ho videli, určite sa vám zdala byť hneď povedomá.