Foto: TASR - Jaroslav Novák/Facebook (Zomri)

Vyšetrovanie by malo byť ukončené na budúci týždeň.

 Vyšetrovanie dopravnej nehody podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) by mohlo byť ukončené na budúci týždeň. V diskusnej relácii Na telo televízie Markíza to povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

„Zodpovednosť aj voči pánovi Dankovi bude vyvodená,“ uviedol Šutaj Eštok s tým, že ukončenie vyšetrovania udalosti je otázka dní. Minister zároveň potvrdil, že policajti, ktorí mali Dankovu nehodu na starosti, dostali od vedenia takzvanú výčitku.

Najnižší trest

„Výčitka je najnižší možný trest, aký sa dá urobiť, nezapisuje sa do žiadneho registra,“ povedal minister. Podľa neho bude v súvislosti s vyšetrovaním nehody zverejnený aj protokol. „My ten protokol nemáme problém zverejniť,“ doplnil Šutaj Eštok.

O tom, že budú potrestaní viacerí policajti, sme pritom písali už včera. Zatiaľ ale nie je presne známe, koľkých policajtov mali preverovať, ani koľkí z nich pochybili. Podľa polície na prípad stále platí embargo. 

„Naďalej platí pokyn príslušnej prokuratúry o neposkytovaní bližších informácií k danej veci, a to z dôvodu, aby nedochádzalo k ovplyvňovaniu prebiehajúceho konania,“ uviedla polícia. Vedenie polície by sa malo k prípadu detailne vyjadriť už čoskoro.

Uložiť článok

Najnovšie články