Ilustračná foto: Unsplash

Podvodník napokon neskončil vo väzení.

Neuveriteľný prípad poistného podvodu odhalila polícia z mesta Willow Springs v americkom štáte Missouri. Muž si odrezal obidve svoje končatiny, aby získal peniaze od poisťovne, informuje portál novinky.cz a odvoláva sa na lokálny web Springfield News Reader.

Šesťdesiatnik sa dobrovoľne rozlúčil so svojimi nohami len preto, aby získal peniaze od poisťovne. Tento bizarný a neuveriteľne brutálny plán mu však nevyšiel a polícia ho odhalila. Celé to pritom od začiatku vyzeralo podozrivo.

Viacero nejasností

Muž úradom tvrdil, že nohy mu odsekla poľnohospodárska technika, konkrétne žací stroj. Okolo prípadu sa ale objavilo viacero nejasností. Policajtom bolo napríklad podozrivé, že po ich príchode na miesto incidentu mal muž na obidvoch nohách škrtidlá, ktoré by si zrejme sám nedokázal nasadiť.

Policajti ďalej nevedeli nájsť odrezané chodidlá a rezy boli nezvyčajne presné, čo nezodpovedalo tomu, že ich urobila ťažká technika. Ak by sa incident odohral tak, ako ho opisoval muž, jeho nohy by podľa polície vyzerali úplne inak.

Podvodníkovi bolo navyše už predtým diagnostikované poškodenie miechy a nevedel chodiť. Nebolo preto jasné, ako sa dostal pod kolesá poľnohospodárskej techniky. Nakoniec sa ukázalo, že nohy mu sekerou odťal iný muž z Floridy, ktorý za to dostal zaplatené.

Voči podvodníkovi bolo vznesené obvinenie, no nakoniec bolo stiahnuté, keďže nepodal žiadosť o odškodnenie. O niekoľko dní neskôr sa našli aj jeho chodidlá. Tie boli schované vo vedre a boli zakryté pneumatikami.

Uložiť článok

Najnovšie články