Foto: MovieStillsDB

Vyzerá to, že vzťah medzi Sheldonom a Howardom bol komplikovanejší, než sa zdalo.

Seriál Malý Sheldon (Young Sheldon) už viackrát priniesol vysvetlenia záhad sitkomu Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory), ktoré ľuďom vŕtali v hlavách. Aktuálne si fanúšikovia môžu vychutnávať nové epizódy šiestej série tohto obľúbeného prequelu. Ako uvádza Screen Rant, dokonca mohli objaviť detail, ktorý objasnil správanie dospelého Sheldona. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Sheldonov vzťah ku priateľovi Howardovi bol nepochybne špecifický. Uťahoval si z neho a z jeho „podradnej“ práce možno ešte o trochu viac, než z ostatných členov ich partie. Prečo? To je už dlhé roky záhadou. Objavila sa však malá indícia, ktorá by mohla priniesť odpoveď.

Foto: MovieStillsDB

Howardovi závidel

Screen Rant vysvetľuje, že prostredníctvom mladšej verzie Sheldona si môžete všimnúť, aký význam má pre neho NASA. A to vďaka jednému detailu — trička. Sheldon má nepochybne svojský štýl obliekania. V Malom Sheldonovi si však môžete všimnúť, že nosí tričko práve s nápisom NASA. Keďže vieme, ako táto postava zmýšľa, dá sa jednoducho vydedukovať, že nejde o žiadnu náhodu. Podľa náznakov je zrejmé, že sám sa túžil stať astronautom a poletieť do vesmíru.

Ako vieme, to sa nestalo a svoju kariéru zasvätil teoretickej fyzike. Namiesto toho, jeho priateľ Howard tento cieľ dosiahol. Keď si to dáme dohromady, môže to znamenať, že Sheldon jednoducho kamarátovi závidel a namiesto toho, aby mu doprial uznanie, sa s týmto vyrovnával po svojom.

Je tu aj ďalší dôvod

Howard však neletel do vesmíru hneď na začiatku Teórie veľkého tresku a Sheldonova nenávisť k jeho povolaniu inžiniera tam bola aj predtým. Ako sme vás už informovali, Sheldon ho oproti svojmu odboru ako niečo menejcenné. V štvrtej sérii Malého Sheldona sme sa dozvedeli, že táto jeho nenávisť nemá nič spoločné priamo s osobou Howarda, ale vznikla ešte v jeho detstve.

Keď sa Sheldon stal laboratórnym asistentom doktora Linklettera, jeho jedinou úlohou bolo umývanie veľkého množstva skrutiek. Malý Sheldon sa o tom vyjadril ako o podradnej práci, ktorá nie je vhodná pre vedca, ale mali by ju vykonávať opice alebo ešte horšie – inžinieri. Z toho môžeme usúdiť, že povolanie inžinier je v Sheldonovej hlave zakorenené ako také, pri ktorom netreba používať rozum a keďže Howard je inžinierom, tieto asociácie si prepojil.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články