Keď sa povie slovo smrť, väčšina z vás si zrejme vybaví niečo „obyčajné“, chorobu, či nehodu. Vedci sa však rozhodli preskúmať omnoho bizarnejšie spôsoby, ktorými je možné odpraviť sa z tohto sveta.

Experti sa rozhodli zostaviť a popísať päť spôsobov úmrtia, ktoré sú najviac pritiahnuté za vlasy. Na tomto zozname nechýba ani úmrtie pádom na dno Mariánskej priekopy, či možnosť, že niekoho zabije neutrónová hviezda. Pri tomto zozname sa zdá, že si vedci robia hádam srandu. Viete si predstaviť smrť neutrónovou hviezdou?

Skupina expertov zameriavajúca sa na smrť, sa rozhodla zostaviť zoznam tých najkrutejších a najbizarnejších spôsobov, ktorými je možné umrieť. Nezabudli vynechať ani detaily, ako presne by taká smrť vyzerala.

Na tomto podivnom výskume sa podieľali vedci z istého múzea v San Franciscu, Paul Doherty a Cody Cassidy. Spísali scenár, ktorý sa za podivnými úmrtiami ukrýva.

Rozdrvenie padajúcim výťahom

Pri prečítaní nasledovného scenára zrejme budú mať zimomriavky hlavne tí, čo pracujú vyššie, než na prvom poschodí. Doherty vysvetľuje, že najlepšie, čo môžete urobiť v prípade, ak sa výťah odtrhne a začne padať, je ľahnúť si na chrbát a vystrieť sa, aby sa rovnomerne rozložila sila G. Ak by ste stáli, vaše orgány by mohli byť stále v pohybe, napriek tomu, že vy v pohybe nie ste. Veľký dopad na to či zomrieme alebo nie, by mal dizajn výťahu. Ak výťah dobre zapadá do šachty, vankúš vzduchu pod ním by teoreticky mohol pád spomaliť. Doherty dodal, že dobrým nápadom je aj prekrížiť si prsty. Viete, pre šťastie… Pre podrobné inštrukcie čo robiť a čo nerobiť, keď sa odtrhne výťah v ktorom sa nachádzate, kliknite na tento náš článok, ktorý sa tejto nepríjemnej situácii podrobne venuje.

pixabay.com

Pád na dno Mariánskej priekopy

Mariánska priekopa je najhlbšie miesto na Zemi nachádzajúce sa v oceáne. Leží medzi Japonskom a Austráliou a jej hĺbka dosahuje takmer 11 tisíc metrov. Doherty tvrdí, že pravdepodobne by ste sa utopili skôr, ako by ste sa dostali do zdrvujúcej hĺbky tejto priekopy. Naše telo tvorí zväčša voda, ktorú nie je možné stlačiť. Znamená to, že by nám ostala naša ľudská podoba. Väčší problém by predstavoval vzduch, ktorý sa ukladá nosnej dutine, hrdle a hrudníku. Tu by nastal kolaps do vnútra, čo by bol fatálny problém. Vaše scvrknuté telo by nebolo schopné vznášať sa k povrchu, ako za normálnych okolností, keby v ňom bol vzduch. Pravdepodobne by vaše telo ostalo na dne priekopy a na vašich kostiach by si pochutnal morský červ menom Osedax Mucofloris. Dobrú chuť.

mirrordaily.com

Dostať sa príliš blízko k neutrónovej hviezde

Vedci veria, že neutrónové hviezdy vznikajú ako následok výbuchu supernovy. Ich objem je väčšinou niekoľkokrát väčší, než objem Slnka, avšak je stlačený do gule o veľkosti mesta. Doherty tvrdí, že ak by ste sa dostali do blízkosti neutrónovej hviezdy, pravdepodobne by vás zabila radiácia. A ak by to nebola radiácia, tak ohromná gravitácia. Vašu hlavu by hviezda priťahovala oveľa rýchlejšie, než vaše nohy a tento silový rozdiel by vás pravdepodobne roztrhal. Neutrónové hviezdy pôsobia oveľa väčšou silou, než akýkoľvek najsilnejší magnet na Zemi. Pôsobia takou silou, že by rozbili aj väzbu medzi atómami, ktorá drží telo pohromade. Stane sa z vás obláčik plazmy v tvare ľudského tela, ktorý je obrovskou silou ťahaný smerom k hviezde.

pixabay.com

Byť zasiahnutý urýchľovačom častíc

Urýchľovač častíc urýchľuje subatomárne častice na vysokú rýchlosť využitím elektromagnetického poľa. Najväčším a najsilnejším je Veľký hadrónový urýchľovač (LHC) v CERNe. Či zomriete, alebo nie, by záviselo na sile urýchľovača a na radiácii. V roku 1978 zasiahol urýchľovač ruského vedca menom Anatoli Bugorski. Ten však bol stonásobne slabší, než je urýchľovač v CERNe a bol to len jediný výboj. Lúč paralyzoval Bugorskemu polovicu tváre, čoho následkom je, že zasiahnutá strana jeho tváre je úplne hladká a bez akýchkoľvek vrások, zatiaľ čo druhá polovica tváre zostarla o desaťročia. Aj keď sa hladká pokožka môže zdať ako výhoda, Anatoli takmer umrel kvôli radiácii.

pixabay.com

Skok cez dieru v Zemi

Ak by niekto prevŕtal Zem a vy by ste do tej diery skočili, trvalo by vám 45 minút, kým by ste sa dostali na druhý koniec. Predtým by ste však uhoreli, keďže by ste sa museli priblížiť k jadru Zeme. Jadro má totiž oveľa vyššiu teplotu, než je teplota Slnka. Čiže by sa z vás stal oškvarok. Aby ste to prežili, potrebovali by ste veľmi dobre izolovaný skafander so zabudovaným chladiacim systémom. Nemožné. Problém by bol taktiež so vzduchom. Museli by ste ho z jamy, ktorou chcete „cestovať“ odstrániť, pretože pri hĺbke okolo 5 tisíc metrov by bol vzduch hustý ako voda a hlbšie by ste sa zrejme nedostali. Čiže by ste sa buď uvarili, alebo by ste umreli v neuveriteľne hustom vzduchu.

pixabay.com

Jedna možnosť lákavejšia, než druhá. Čo poviete, máte chuť vybrať sa k Mariánskej priekope, či prekopať sa na druhý koniec Zeme?

Pozri aj: To, čo sa deje s ľudským telom po smrti človeka, je skutočne desivé

interez.sk (Petra Sušaninová) dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články