Foto: Paramount Pictures

brooklynskyfrajer / / Film
Mnohých ľudí aj po 20. rokoch od premiéry Titanicu stále trápi jedna otázka: Prečo Rose nezachránila Jacka?

Človek by ani nepovedal, ako ten čas letí. Počas dvadsiatich rokov, odkedy sa Titanic prvýkrát objavil na striebornom plátne, nás vždy zaujímala otázka, prečo Rose nepustila Jacka na dvere, ktoré plávali na hladine. Celkom očividne na nich bolo dosť miesta pre oboch, no namiesto toho, aby to spravila, nechala úbohého Jacka napospas osudu. Ten sa utopil a aby toho nebolo málo, tak aj umrzol.

A otázka prečo to dopustila, keď sa tak veľmi milovali až donedávna nebola zodpovedná, no dodnes láme srdcia ľuďom po celom svete. Skutočnosť, prečo sa to tak vo filme odohralo je vlastne úplne banálna, no zároveň neuveriteľná. Počas rozhovoru pre Vanity Fair sa redaktor opýtal režiséra Jamesa Camerona „Prečo Rose nespravila Jackovi miesto na dverách?

IMDB

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Na strane 147 v scenári má Jack zomrieť. To je celé…“ odpovedal Cameron. Neskôr sa začal rozčuľovať nad tým, prečo sa táto otázka rieši aj 20 rokov po premiére filmu. Zrejme to bude preto, že je to súvislosť, ktorá nedáva nikomu zmysel. Na druhej strane však Cameron vyjadril aj potešenie nad tým, že ľudí sa Jackova smrť ešte stále tak dotýka, čo značí, že šlo o veľmi dobre napísaný a nakrútený snímok.

Ak by prežil, koniec filmu by vôbec nebol hodnotný… môj film je o smrti a odlúčení, Jack musel zomrieť. Či už by to bolo tak, ako sa to odohralo, alebo by naňho padol lodný komín, zomrieť by musel tak či tak. Hovorí sa tomu umenie, veci vo filmoch sa dejú z umeleckých príčin nie z fyzikálnych,“ vysvetlil Cameron svoj (v konečnom dôsledku chytrý a dotiahnutý) zámer. Tiež však dodal, že dvere plávali na vode, a tak mohli prirodzene udržať len váhu jedného človeka.

Je pravda, že tento scenár bol napísaný mimoriadne dobre aj napriek takejto chybičke. Tých chybičiek bude v skutočnosti omnoho viac, no pravda je taká, že v každom filme sa nájde množstvo omylov a žiadny z nich nie je perfektný. Hovoriac o scenári, Kate Winslet, ktorá si vo filme zahrala Rose, v jednom rozhovore prezradila, že s DiCapriom dodnes citujú hlášky z Titanicu. „Ľudia sú vždy hotoví z toho, keď vidia mňa a Lea v jednej miestnosti.

Pozri aj: Videli ste už túto neuverejnenú scénu z Titanicu? Ľudia sa pýtajú, prečo sa do filmu nedostala, keďže vďaka nej by bol Titanic oveľa lepší

ladbible.com
0
Komentovať (0)