Foto: MovieStillsDB

Aj takto vznikala slávna scéna vo filme Titanic.

Stáva sa pomerne často, že aj nepatrné chyby hercov pri nakrúcaní jednotlivých scén vo filmoch napokon zostanú aj v ich finálnych zostrihoch, aj keď prvotne v scenári neboli. Svoje o tom vie aj herec Leonardo DiCaprio, ktorý je tiež len človekom a niekedy spraví veci, ktoré v scenári nemá. No keďže ide o nečakané situácie, ktoré navyše vyzerajú úplne prirodzene, svoje miesto vo filme napokon nájdu.

Podobná vec sa DiCapriovi stala aj pri nakrúcaní jednej zo scén jeho slávneho veľkofilmu Titanic. Už len samotná produkcia snímky nepatrila medzi najjednoduchšie a aj sám režisér James Cameron potvrdil, že pri veľa scénach improvizovali. Nebolo to ale len o tom. Ako sa ukázalo, aj chyby, o ktorých tvorcovia vedeli, že sa stali, napokon vo výslednom diele zostali. O jednej takej píše aj portál Unilad.

Foto: MovieStillsDB

Keď Jack maľoval Rose

Spomínate si ešte na scénu v ikonickom veľkofilme Titanic, kde sa Jack, šikovný, no chudobný maliar na voľnej nohe (hrá ho Leonardo DiCaprio), chystá zvečniť na výkrese formátu A4 nahú a nesmierne bohatú Rose (hrá ju Kate Winslet)?

Aj takto vznikala slávna scéna. Foto: MovieStillsDB

Už samotná scéna vyžadovala množstvo improvizácií, keďže Leo, samozrejme, tak dokonale ako jeho postava, kresliť nevedel. Tu ho veľmi dobre zaskočil pri niektorých záberoch samotný režisér filmu Cameron. No aj tak skúsená herecká dvojica, ktorá v scéne hrá hlavné úlohy, bola pri jej nakrúcaní nesmierne nervózna, čo je napokon vidieť aj vo výslednom filme. No a práve tu prichádza aj k chybe.

Postava Jacka mala totiž podľa scenára vysloviť len vetu: „Ľahni si na gauč.“ Leo ale pri pohľade na sporo odetú hereckú kolegyňu takmer onemel a namiesto toho z neho vyšlo: „Ľahni si na posteľ… teda na gauč.“

Toto zaváhanie bolo úplne prirodzené a keďže si to uvedomoval aj sám režisér, nakrúcanie nezastavil. Tento záber nakrútili na prvýkrát a dodnes predmetná scéna patrí medzi najkrajšie, aké v kinematografii vznikli.

Viac fotografií zo zákulisia nakrúcania scény nájdete v galérii:

0
Uložiť článok
Komentovať