Foto: Screen motherofcreation.xyz / Twitter.com (#SuperRare)

Ukázala pôrod po svojom a rozbúrila vlnu nespokojnosti na sociálnych sieťach.

Pred niekoľkými dňami Madonna šokovala nepochybne kontroverznými NFT, ktoré ukazovali 3D detaily jej vagíny v plnej kráse. Spevácka ikona si napriek tomu za nimi stojí a tento umelecký počin obhajuje, píše NME. Niet sa čomu čudovať, triptych NFT sa napokon v aukcii vydražil za stovky tisíc dolárov, ktoré poputujú na charitatívne účely. 

Ako sme vás informovali, po roku práce Madonna a Beeple – umelec, dizajnér a animátor v jednej osobe, vydali koncom minulého týždňa sériu trojice NFT s názvom Mother of Creation (Matka stvorenia), píše Designboom. Jej názov ju dokonale charakterizuje, pretože motív stvorenia vám okamžite udrie do očí. V ich hlavných úlohách totiž vystupovala vagína.

Foto: Screen motherofcreation.xyz

Kritiku prijala a snažila sa vysvetliť svoj postoj

V prvej animácii Madonne z intímnych partií vyrastá strom, v ďalšej jej odtiaľ vylietajú motýle a tretia je snáď najbizarnejšia zo všetkých – ukazuje vychádzajúce krvavé stonožky zo speváčkinej pošvy.

Keď sa NFT dostali na svetlo sveta, množstvo ľudí zostalo zaskočených. A svoju kritiku bez servítky vyjadrovali na sociálnych sieťach.

Podľa NME Madonna prijala túto kritiku, no snažila sa vysvetliť svoj postoj. „Robím to, čo robia ženy odjakživa, a teda rodím. Rodím umenie a kreativitu, bez ktorých by sme boli stratení,“ vysvetlila.

Foto: Screen motherofcreation.xyz

Za všetkým sa ukrýval dobrý úmysel

NFT putovali do dražby 11. mája prostredníctvom platformy SuperRare. Animácia Matka techniky sa vydražila za viac ako 135-tisíc amerických dolárov, Matka evolúcie za niečo cez 146-tisíc dolárov a víťazom aukcie o NFT s názvom Matka prírody sa stala ponuka vo výške 346-tisíc dolárov. Spolu sa tieto umelecké diela vydražili za viac ako 627-tisíc dolárov.

Tie nepôjdu do vrecka Madonny, ale poputujú tam, kde určite pomôžu. Konkrétne trom organizáciám, ktoré sa zaoberajú pomocou ženám a deťom postihnutým vojnou na Ukrajine, nadácii obhajujúcej obete násilia v Konžskej demokratickej republike a organizácii, ktorá poskytuje kaucie uväzneným opatrovateľkám, dodáva NME.

Nech teda samotné NFT spôsobili akokoľvek búrlivé reči, svojich nadšencov si našli a rovnako pomohli dobrej veci.

0
Uložiť článok
Komentovať