Foto: Warner Bros. Discovery

Nezvyčajný darček sa do seriálu dostal vďaka daru od hereckej hviezdy.

Veľký, biely a gýčový, no nepochybne ikonický a veľmi ľahko zapamätateľný. Aj takýmito prívlastkami by sa dala nazvať rekvizita porcelánového psa, ktorý sa v sitkome Priatelia (Friends) objavil v byte Joeyho a Chandlera. Tvorcovia seriálu si rekvizitu nedali vyrobiť, dostali ju do daru a nebudete veriť, komu v skutočnosti patrila.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše web Cheat Sheet, mal dokonca aj meno – Pat a ako zo sitkomu vieme, objavil sa v ňom po tom, čo si ho Joey (Matt Le Blanc), aj spolu s ostatnými zbytočnosťami zadovážil z prvého honoráru za účinkovanie v seriáli Dni nášho žitia (Days of Our Lives).

Foto: MovieStillsDB

Neskôr sa ale stalo to, že tvorcovia seriálu postavu Dr. Draka Ramoraya zabili a Joey zostal na mizine. Zbavil sa teda všetkých nakúpených vecí, no nie porcelánového psa.

Ten sa potom ešte z času na čas v sitkome objavil, dokonca aj v posledných epizódach. Čo však už v seriáli spomenuté nebolo, bolo meno skutočného majiteľa, respektíve majiteľky tejto rekvizity.

Foto: MovieStillsDB

Bola ňou herečka Jennifer Aniston, teda predstaviteľka Rachel. Tá ho tvorcom venovala po tom, čo ho sama dostala do daru od svojej dobrej priateľky. Dôvodom bolo práve účinkovanie v Priateľoch a Anistonovej mal porcelánový pes priniesť šťastie aj pri ďalších veľkých filmových či televíznych úlohách.

Najnovšie články