Foto: MovieStillsDB

Tak túto dieru v Priateľoch ste zrejme prehliadli aj vy.

Hľadanie chýb v seriáloch a filmoch sa stalo, takpovediac, celosvetovým športom. No ak ste si mysleli, že v takom sitkome Priatelia už boli objavené všetky možné chyby či diery v zápletkách, ste na omyle. Táto unikla aj tým najbystrejším divákom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na jeseň tohto roka uplynie 20 rokov od premiéry finálnej série populárneho sitkomu Priatelia (Friends), ktorý si svoju popularitu medzi divákmi drží dodnes. Tí najvernejší poznajú jeho repliky naspamäť a vedia aj to, čo dokonca ani samotní hereckí predstavitelia možno o svojich postavách nevedeli. Jedna vec im ale, zdá sa, celé tie roky unikala, a to priamo pred očami, píše web LAD Bible.

Foto: MovieStillsDB

Doslovná „diera“ v seriáli

Ide o chybu, ktorá by inak zostala navždy zahalená, keby neboli vynašli širokouhlé obrazovky televízorov. Presne tak, v minulosti totiž niečo také ako tenké LCD obrazovky s pomerom strán 16:9 skrátka neexistovali a seriály a filmy sme si užívali v pohodlí domova na úplne inom formáte obrazu.

Foto: MovieStillsDB

No a tento fakt si zrejme neuvedomovali ani samotní tvorcovia Priateľov, ktorí sa nezamýšľali nad tým, čo by sa stalo, ak by ich sitkom niekto niekedy odvysielal v inom formáte. A to má za následok celkom kurióznu chybu, ba dokonca by sa dalo povedať, že doslovnú dieru v seriáli!

Malo to zostať tajomstvom?

Jedna z používateliek sociálnej siete TikTok nahrala vtipné video s chybou, ktorú si všimla pri sledovaní prvej epizódy finálnej série Priateľov na streamovacej platforme. Paradoxom zostáva, že nebyť toho, že sitkom pozerá v širokouhlom formáte, chybu si – tak ako aj ostatní diváci pred ňou – vôbec nevšimne.

V predmetnej scéne môžu diváci vidieť, že pri príchode do bytu Joey za sebou zatvára dvere. Obyčajná scéna sa ale pri formáte 16:9 zmení na doslova legendárnu v momente, keď si všimnú dieru v stene, ktorá sa nedá prehliadnuť.

@rileysoley

a literal plot hole #friends #friendsthetvshow

♬ original sound – Riley Soley

Samozrejme, diera plnila svoj účel najmä pri nakrúcaní. Išlo o otvor, vďaka ktorému sa tvorcom lepšie snímali zábery interiéru bytu.

Najnovšie články