Foto: World Cup Updates/Twitter

Japonci upratali štadión a Katarčania nad nimi žasli.

Aj keď japonský futbalový tím odohrá svoj prvý zápas až zajtra proti Nemecku, už teraz vzbudili v pozitívnom svetle rozruch na šampionáte. A oň sa nepričinili ani tak hráči, ako fanúšikovia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hráči prekvapili už na minulom šampionáte

Niektorí fanúšikovia Japonska si nenechali ujsť ani otvárací duel šampionátu medzi domácou reprezentáciou a Ekvádorom. Po zápase zaujali tým, že štadión začali upratovať, uvádza CNN Prima NEWS.

To, že majú Japonci zmysel pre čistotu a poriadok, dokázali už aj na minulom šampionáte v Rusku. Keď ich futbalisti opustili šatňu po tom, ako na šampionáte skončili, dokonale ju upratali a ako vzorní hostia šampionátu zanechali na stole odkaz v ruštine s textom „Ďakujeme“.

Teraz na nich nadviazali fanúšikovia. Po skončení nedeľňajšieho otváracieho zápasu, na ktorý sa prišli pozrieť, sa po jeho skončení bez problémov pustili do upratovania tribúny.

Vyjadrujú rešpekt miestu

Počul som o tom, ale nikdy som si nemyslel, že je to pravda,“ povedal vo videu populárny katarský influencer Omar Farooq, ktorý japonských fanúšikov natočil na video.

Ďalej hovorí, že keď sa ich pýtal, prečo upratujú, keď to nie je ich práca, povedali: „Japonci po sebe nikdy nenechávajú neporiadok. Je to vyjadrenie rešpektu tomu miestu.

Je preto veľmi pravdepodobné, že po zajtrajšom zápase proti Nemecku nebudú mať so štadiónom upratovacie čaty veľa práce.

Najnovšie články