Foto: Nusr_et (Instagram)

Nusret Gökçe, známy ako Salt Bae, čelí vyšetrovaniu.

FIFA začala vyšetrovanie, ako sa šéfkuchár a influencer Salt Bae dostal na ihrisko po finále majstrovstiev sveta v Katare. Informuje o tom The Guardian.

Článok pokračuje pod videom ↓

Turecký šéfkuchár, ktorý vlastní celý rad reštaurácií Nusr-Et v mestách ako Londýn, Dubaj a New York, sa pochválil, ako drží, bozkáva a predstiera, že posypáva soľou trofej z majstrovstiev sveta. Tiež narušil oslavy hráčov Argentíny po penaltovom rozstrele a víťazstve nad Francúzskom. Písali sme o tom aj v samostatnom článku.

Trofeje sa pritom môže dotýkať alebo držať ju iba vybraná skupina ľudí vrátane víťazov turnajov a funkcionárov FIFA .

Nusreta Gökçeho bolo tiež vidieť, ako sa po zápase snaží upútať pozornosť kapitána Argentíny Lionela Messiho. Fotografie boli neskôr zverejnené na jeho instagramovom účte.

Vo vyhlásení riadiaceho orgánu sa uvádza: „Po preskúmaní FIFA zisťuje, ako jednotlivci získali neoprávnený prístup na ihrisko po záverečnom ceremoniáli na štadióne Lusail 18. decembra.“ Budú prijaté príslušné interné opatrenia, píše The Guardian.

Pozná sa so šéfom FIFA

Šéf FIFA Gianni Infantino navštívil v januári 2021 jednu z reštaurácií v Dubaji, kde ho bolo možné vidieť po boku Gökçeho, kde napodobňoval jeho typickú pózu pri solení. „Pán Nusrat, číslo jedna, najlepší z najlepších, nezabudnuteľný večer v Dubaji,“ povedal Infantino vo videu a nazval ho „legendou“.

Gökçe zverejnil video počas majstrovstiev sveta, na ktorom sa objíma s Infantinom, a neskôr sa objavil na VIP miestach po boku brazílskych hráčov Ronalda, Roberta Carlosa a Cafu.

Známym sa stal pred piatimi rokmi

Gökçe sa stal známym na sociálnych médiách v roku 2017 po tom, čo na videu ukázal jeho najlepší spôsob prípravy a dochucovania steaku.

Odvtedy založil sieť s viac ako 20 reštauráciami. Jeho prevádzka v západnom Londýne bola otvorená v septembri 2021 a je notoricky známa so steakom z tomahawku zabaleným v zlate za 2 000 libier.

Uložiť článok

Najnovšie články