Foto: Paramount Pictures

Plagát k 25. výročiu Titanicu sa na internete rýchlo šíri. A žne obrovský hejt.

Ako sme vás informovali, legendárny Titanic oslavuje svoje 25. výročie a fanúšikovia si ho pri tejto príležitosti budú môcť vychutnať opäť v kinách, navyše v novej 3D verzii vo vysokom rozlíšení. Distribútor zverejnil plagát, ktorý ale mnohých poriadne zaskočil. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak si ho pozriete, veľmi rýchlo si všimnete zvláštny účes, ktorý na ňom má Kate Winslet. Na jednej strane hlavy má krátke a kučeravé vlasy, kým na druhej spustené a iba jemne vlnité. V konečnom dôsledku to vytvára zvláštny efekt, ktorý sa už stihol stať terčom vzniku rôznych vtipov.

A pozorné oči fanúšikov si všimli aj ďalšie nezrovnalosti.

Ľudia plagát nešetria

Plagát sa začal na Twitteri šíriť raketovou rýchlosťou a niektorí si na ňom poriadne zgustli.

„Hmm, zaujímalo by ma, či sa plagát k 25. výročiu Titanicu stal obeťou umelej inteligencie,napísala jedna z používateliek sociálnej siete a upozornila aj na ďalšie detaily, ktoré sa jej na plagáte nezdajú. Napríklad, že nie je úplne jasné, či ukazuje chrbát Kate Winslet alebo sú to vlastne prsia. Zvláštna je podľa nej aj jej ruka, ktorá pôsobí neprirodzene.

„Mrzí ma to, ale tento plagát vyzerá ako jeden z mojich prvých pokusov vo Photoshope,“ dodal ďalší. Niektorým ľuďom sa nezdá ani ruka Leonarda DiCapria a dokonca ju prirovnávajú k ruke Kena.

Chyba alebo autorský zámer?

Podobných reakcií stále pribúda a fanúšikovia filmu sú zdesení z toho, ako vôbec mohlo štúdio takýto plagát vypustiť.

Samozrejme, aj tu sa nájde druhá strana, ktorá sa v dvoch rôznych účesoch Kate Winslet snaží vidieť umelecké metafory. Avšak vzhľadom na reakcie, ktoré plagát vyvolal medzi ľuďmi, nech bol autorský zámer akýkoľvek, nebol úplne pochopený. Ak si však pozriete pôvodný plagát k Titanicu, zistíte, že Kate Winslet na ňom mala vlasy upravené podobným spôsobom.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články