Foto: MovieStillsDB

Fanúšikovia chcú zo sveta Harryho Pottera viac. Reboot ale nemusí byť úplne najšťastnejšia voľba.

Vedeli by ste si vôbec predstaviť filmových hrdinov z adaptácie knižiek o Harrym Potterovi s inými predstaviteľmi, než tými, ktorých poznáme už viac ako 20 rokov? Čoskoro to môže byť realitou, pretože spoločnosť Warner Bros. Discovery sa pohráva s viacerými alternatívami, ako populárnu značku oživiť a v hre je aj reboot celej série.

Článok pokračuje pod videom ↓

Fanúšikovia z tohto zrejme nadšení nebudú, no nové informácie, ktoré sa šíria internetom a na svedomí ich má overený zdroj zo zákulisia spoločnosti Warner Bros., tvrdia, že séria Harry Potter začne odznova. A keď hovoríme úplne odznova, máme tým na mysli absolútny začiatok. Dočkať by sme sa tak mohli známeho príbehu v úplne novom spracovaní s novými tvárami, píše portál MovieWeb.

Foto: MovieStillsDB

Nové filmy nefungujú, potrebný je reštart celej série

Už dlhšie je známe, že štúdio Warner Bros. Discovery (WBD) chce znovu oživiť zašlú slávu značky Harry Potter, no nevie, ako na to. V hre je tak niekoľko možností a projektov, ktoré by mohli uzrieť svetlo sveta. Deje sa tak najmä z dôvodu, že spin-off sérii Fantastické zvery (Fantastic Beasts), ktorá je prequelom k udalostiam načrtnutým v hlavnej čarodejníckej ságe z pera J. K. Rowlingovej, sa nedarí tak, ako si všetci mysleli, že sa bude dariť. Zatiaľ vznikli tri clovečeráky a v pláne boli ešte ďalšie dva. Na tie sa ale Warner Bros. zrejme úplne vykašle, keďže nezarobili toľko, koľko mali.

Foto: MovieStillsDB

Harry Potter je ale veľká značka, ktorá štúdiu priniesla nemalú slávu a finančné zisky, je tak pochopiteľné, že chce z tohto sveta fanúšikom pripraviť viac.

V hre je tak možný seriál, ktorý by sledoval známe postavy z príbehu a ich pôsobenie v čarodejníckom svete (či na Rokforte), ale hovorilo sa aj o možnom sfilmovaní 8. časti príbehu, ktorá pôvodne vznikla ako divadelné predstavenie. Krátky príbeh Harry Potter a Prekliate dieťa (Harry Potter and the Cursed Child) napísala Rowlingová, autorka pôvodnej ságy.

Foto: MovieStillsDB

Teraz sa ale na pretras dostali ešte prekvapivejšie informácie. Priniesol ich podľa viacerých filmových webov „spoľahlivý zdroj z prostredia spoločnosti WBD“. Ten mal v minulosti predčasne zverejniť viacero zákulisných informácií o chystaných projektoch spoločnosti, ktoré sa napokon ukázali ako pravdivé.

Nové filmy o 3 až 5 rokov?

Podľa týchto informácií má mať Warner Bros. najnovšie záujem o reboot celej série v období najbližších 3 až 5 rokov. Zdroj o tom informoval v príspevku na Twitteri.

„WBD údajne plánuje reštartovať filmovú franšízu Harry Potter vrátane prepracovania v nasledujúcich 3-5 rokoch,“ uviedol zdroj v príspevku. Fakty o tom, ako sa mal dozvedieť o týchto informáciách, mal priniesť o niekoľko hodín YouTuberovi, ktorý na platformách vystupuje ako Valliant Renegade.

Ako neskôr zdroj prezradil kanálu Valliant Renegade, vo Warner. Bros Discovery hovoria o franšíze Harry Potter ako o „The Wizarding Divison“ a je „mimoriadne pravdepodobné, že toto univerzum dostane v budúcnosti reštart“.

Seriál na HBO Max minulosťou, prednosť dostanú filmy

Aj toto boli viac-menej už známe informácie – skôr sa ale hovorilo o tom, že by sme sa dočkali seriálového spracovania príbehu o Harrym Potterovi, ktorý by exkluzívne uvádzala streamovacia platforma HBO Max.

Anonymný zdroj ale hovorí, že reboot sa týka filmov. To znamená, že by sme mali dostať novú várku filmov, kde by niektoré hlavné postavy stvárnili noví herci.

A aj toto je celkom pochopiteľné, keďže vo WBD si uvedomujú, že tí, ktorí na Potterovi vyrástli, s ním aj zostarli. O nové filmy už nejavia veľa záujmu a značka potrebuje osviežiť.

Cieľom nových projektov tak môže byť rozpracovanie bočných príbehov ságy, kde uvidíme niektoré staré známe tváre s tými novými. Môže to byť ale, samozrejme, celkom inak.

WBD oficiálne nič nezverejnilo

Všetko je zatiaľ v rovine špekulácií a nič nebolo oficiálne zverejnené zo strany WBD. Je ale pomerne zaujímavé, s akým citom vedenie spoločnosti k značke pristupuje. Už dávnejšie totiž vysoko postavení predstavitelia spoločnosti uviedli, že ide o značku, ku ktorej treba pristupovať s rešpektom a citlivo. A to najmä vzhľadom na jej veľkú popularitu.

Dôležité je tiež podotknúť, že reboot nie je remake. Kompletnej prerábky pôvodných filmov sa tak zrejme skoro nedočkáme. Reboot je reštart, teda začať chcú odznova – s novými, no aj so starými postavami. Uvidíme, čo pre nás vo WBD upečú v tomto prípade.

Najnovšie články