Foto: MoviestillsDB

Obľúbený seriál z dielne HBO sa vracia na televízne obrazovky aj populárnu streamovaciu platformu.

Keď sa seriál Euphoria prvýkrát objavil vo vysielaní televíznej stanice HBO a na streamovacej platforme HBO GO, bol to taký malý experiment. Vôbec prvý hraný seriál určený mladej cieľovke z dielne HBO pojednávajúci o nástrahách dospievania, ktoré je často späté s užívaním drog a sexu, mnohí odsudzovali na neúspech. Stal sa ale presný opak. Euphoria zabodovala u divákov aj u kritikov, odniesla si niekoľko ocenení a HBO si objednalo aj druhú sériu. Tú uvidíme už čoskoro.

Nakrúcanie 2. série zasiahla pandémia

Tvorcovia seriálu prípravu druhej série nemali jednoduchú. Nakrúcanie prerušila celosvetová pandémia a diváci tak na nové diely museli čakať o rok dlhšie. Nové epizódy sú však už hotové, a tak HBO nevidí dôvod čakať.

Len pred pár hodinami bol zverejnený prvý trailer na 2. sériu a spolu s ňou aj dátum premiéry. Prvý diel tak bude mať premiéru na HBO už 9. januára 2022. Krátku upútavku, v ktorej hlavná hrdinka Rue (hrá ju cenou Emmy ovenčená herečka/speváčka Zendaya) spieva a tancuje, a jej výkon je prestrihaný zábermi z nových dielov, si môžete pozrieť nižšie.

Dej seriálu Euphoria sa točí okolo partie problematických tínedžerov z rôznych sociálnych vrstiev, predovšetkým však okolo od drog závislej 17-ročne Rue. Tá sa počas jednotlivých epizód vyrovnáva s láskou, stratami, no najmä závislosťou od drog všetkého druhu. Okrem nej máme v seriáli možnosť vidieť pestrú paletu iných charakterov, aj trans herečku Hunter Schafer, ktorá sa účinkovaním v projekte Euphoria nemálo zviditeľnila. Mimochodom, tvorocia ju objavili na Instagrame.

Seriál je inšpirovaný izraelským originálom

Tvorcovia sa nebáli vo svojom seriáli experimentovať a zájsť aj do tvrdších scén plných sexu a drog, pričom všetko sa snažia zobraziť tak, ako to je v skutočnosti. Aj vďaka svojej hodnovernosti sa tak seriálu podarilo všetkých získať.

Minulý rok seriál získal tri nominácie na Primetime Emmy Awards, cennú sošku si odniesla Zendaya za Najlepšiu herečku v dramatickom televíznom programe.

Za vytvorením seriálu stojí Sam Levinson, ktorý v príbehu čerpá aj z vlastných zážitkov. Kedysi bol totiž tiež závislým od drog. Výkonnými producentami sú okrem neho aj Zendaya, raper Drake a ďalší. Zaujímavosťou tiež je, že Euphoria nie je úplne originálnym počinom. Seriál vychádza z rovnomenného izraelského námetu.

0
Uložiť článok
Komentovať