Foto: MovieStillsDB

Z Tichého miesta sa stane filmové univerzum.

Druhého dielu úspešného hororu Tiché miesto sme sa mali dočkať už minulý rok. Koronavírusová pandémia však jeho premiéru oneskorila. V týchto dňoch ho v kinách konečne uvedú. Tvorcovia ale majú pripravené aj prekvapenie – bude aj tretí film.

Napokon to nebude priame pokračovanie, ale spin-off, ktorý univerzum Tiché miesto (A Quiet Place) rozšíri. Tvorcovia úspešného hororu o neznámych bytostiach citlivých na akékoľvek zvuky, ktoré spustošili našu planétu a spravili z nej nehostinné miesto, pripravujú spin-off, ktorého sa dočkáme v roku 2023, píše web Deadline.

Foto: MovieStillsDB

Nie priame pokračovanie, ale spin-off

Film Tiché miesto 2 (A Quiet Place Part II) sa do slovenských kín dostane len tento týždeň, no už teraz je jasné, že sa dočkáme aj v poradí tretieho filmu z tohto „hororového univerza“. Nepôjde však o priame pokračovanie, ako sa pôvodne predpokladalo, ale o spin-off, ktorý vyrozpráva trošku odlišný príbeh.

V súvislosti s tým, že pôjde o spin-off, zmení sa aj meno režiséra a scenáristu. Tým bude v prípade tretieho filmu Jeff Nichols, ktorý sa ale prvými dvoma filmami Johna Krasinskiho inšpiroval. Nič konkrétnejšie zatiaľ známe nie je, len dátum premiéry. Hotovej snímky by sme sa mali v kinách po celom svete dočkať 31. marca 2023.

Už prvý diel Tichého miesta, ktorý bol uvedený v roku 2018, zaznamenal celosvetový úspech, keď zarobil viac ako 340 miliónov dolárov. Rozpočet snímky bol niekde medzi 17 a 21 miliónmi. Nebolo teda prekvapením, že štúdio Paramount Pictures malo záujem aj o pokračovanie. To malo doraziť minulý rok, kvôli celosvetovej pandémii však bola premiéra odložená.

Napokon po neustálom zlepšovaní situácie a opätovnom otvorení kín sa Tiché miesto 2 dostalo do kín v USA 28. mája 2021. Tento týždeň snímku uvedú aj slovenské kiná. V zahraničí druhý diel ale už koncom júna uvedie exkluzívne aj streamovacia platforma Paramount+.

0
Uložiť článok
Komentovať