Foto: Unsplash

Tento rebríček Slovákov určite veľmi nepoteší.

V sieni „slávy“ sme sa vo svetových rebríčkoch objavili aj my a naše malebné hlavné mesto – bohužiaľ, nie tak, ako by sme si možno predstavovali. Bratislava obsadila tretie miesto po dvoch amerických mestách v zozname tých „najnudnejších miest na svete“. Rebríček vznikol vďaka stránke The World Bucket List.

Bratislava si vyslúžila titul tretieho najnudnejšieho mesta na svete. Pri názve nášho hlavného mesta autori rebríčka opisujú Bratislavu ako mesto, ktoré „svojou malomestkosťou prispieva k povesti jednej z menej živých metropol“, pričom dodávajú, že hlavným problémom mesta má byť obmedzený počet atrakcií a „uvoľnené tempo, ktoré nemusí uspokojiť túžbu po vzrušení“. V rebríčku si Bratislava vyslúžila nelichotivé tretie miesto, ktoré predbehol len Lubbock v Texase a St. Petersburg na Floride.

Nudná šikmá veža a neuspokojivý Birmingham

Bratislava nie je ani zďaleka jediným európskym mestom, ktoré sa v tabuľke objavilo. Medzi ďalšie mestá, ktoré stoja za zmienku, patrí napríklad talianska Pisa, ktorá sa umiestnila na štvrtom mieste. Autori pritom dodávajú, že jej najväčším problémom je fakt, že turistov okrem šikmej veže nemá veľmi čo nadchnúť, a tak po fotografiách na sociálne siete často ostanú bezradní, čo s načatým dňom.

Foto: Image by Francisco Martinez Clavel from Pixabay

Medzi ďalšie nudné mestá patria fínske Helsinki, dvakrát sa v tabuľke objavilo i Anglicko, ktorému sú vyčítané neuspokojivé turistické možnosti v mestách Birmingham a Hatfield. Ostatné mestá v zozname pochádzajú prevažne zo západného kontinentu. Ázia, Afrika ani Austrália sa v rebríčku neobjavili ani raz.

Takto vyzerá celý rebríček:

  1. Lubbock, Texas
  2. St. Petersburg, Florida
  3. Bratislava, Slovensko
  4. Pisa, Taliansko
  5. Hatfield, Anglicko
  6. Helsinki, Fínsko
  7. Birmingham, Anglicko
  8. Santiago, Čile
  9. Mesa, Arizona
  10. Ottawa, Kanada

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články