/
Ženy sa pri týchto vetách cítia neisté a zranené.

Nehádžme všetkých mužov do jedného vreca, ale mnohí z nich sa niekedy dokážu správať veľmi neúctivo, alebo dokážu povedať niečo, čím totálne zneistia svoju partnerku. Či už sa to týka ich výzoru alebo správania, takáto poznámka sa dokáže zaryť hlboko pod kožu ženy a ublížiť jej viac, ako si muži možno myslia. A výhovorka typu: „Neber to tak vážne, robil som si iba srandu,“ je v tomto prípade viac než irelevantná. Aké sú teda najčastejšie vety, ktoré dokážu zneistiť každú ženu?

„Wau, tamtá žena je vážne sexy!“

Jedna z najhorších a najneúctivejších vecí, ktoré môžu muži pred ženami povedať, je práve komentovanie výzoru a fyzického vzhľadu iných žien v miestnosti. To dáva žene pocit, že nie je dostatočne dobrá a prestáva si byť istá sama sebou. V takých chvíľach sa oproti ostatným cíti byť naozaj veľmi maličká.

„Tvoj nápad je príšerný.“

Štúdie potvrdili, že už dievčatá v šiestich rokoch svojho života majú pocit, že nie sú tak chytré ako chlapci. A keď potom aj nejaký muž žene tieto obavy potvrdí, môže to byť pre ženu oveľa viac bolestivejšie, než by ste si možno mysleli.

unsplash.com

„Pribrala si nejaké to kilo, však?“

Akoby nebolo málo, že má sama problém pozrieť sa na seba do zrkadla – bez toho, aby si vyčítavo hovorila, že musí prestať jesť, pretože je „príliš“ tučná… Ak sa k tomu pribalia ešte aj pripomienky partnera a potvrdia tak niečo, s čím ona sama nie je spokojná, určite to na sebavedomie nemá dobrý vplyv – práve naopak.

„Prečo si vždy taká hysterická?“

Každému z nás niekedy prasknú nervy. Je to proste veľmi veľa emócii naraz, ktoré v sebe už nedokážeme ďalej udržiavať. Nie sú to len ženy, ktoré z času na čas vybuchnú. Tak načo zbytočne rozdúchavať oheň a dávať žene viac pocítiť, že momentálne je mimo kontroly?

„Prečo sa neobliekaš tak pekne ako ostatné?“

Je prirodzené, že na začiatku vzťahu sa každý usiluje o to vyzerať čo najlepšie a najpríťažlivejšie. Časom však príťažlivé a vyzývavé šaty vystrieda všedné oblečenie, ale to je úplne normálne. Vaše oblečenie a váš štýl patrí k tomu, aká ste osobnosť a nikto, a už vôbec nie žiadny muž, by sa nemal starať o to, čo nosíte.

„Zas máš hroznú náladu. Zrejme máš svoje dni.“

Keď muž povie túto vetu vždy, keď má žena horšiu náladu, prípadne je rozčúlená, akoby tým hovoril, že neexistuje žiadne iné racionálne vysvetlenie, prečo sa momentálne cíti tak, ako sa cíti. A pritom sú väčšinou hlavným dôvodom zlej nálady ženy práve takíto muži.

unsplash.com

Pozri aj: Toto je 10 dôvodov, pre ktoré muži opúšťajú ženy, ktoré milujú

thelist
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)