Michaela Galambošová / /
"Budem šťastný, až keď skončím školu, nájdem si zamestnanie a našetrím si more peňazí." Možno práve o tom sa snažíte presvedčiť. No tieto ilustrácie vám ukážu, aké dôležité je plniť si svoje sny čo najskôr.

Všetko odkladáme na dobu neurčitú. Budeme šťastní, až keď dokončíme školu, cestovať začneme, až keď postavíme dom, od partnera odídeme, až keď deti vyrastú, začneme podnikať, až keď budeme dostatočne finančne zabezpečení… A tak roky plynú a my si stále niečo sľubujeme. Až raz príde obdobie, kedy zistíme, že nám uniklo niečo naozaj dôležité…

Týchto 9 ilustrácii nám perfektne nastavuje zrkadlo a ukazuje, aké dôležité je urobiť zmenu tu a teraz. Ak totiž nenaberieme odvahu hneď, tak v budúcnosti to nebude o nič jednoduchšie. Skôr naopak…

#1 Ostávame v nefunkčných vzťahoch

Mariya Zavolokina

Túto tému sme omieľali snáď stokrát. Partner sa nezmení. Zajtra, o týždeň, o mesiac aj o päťdesiat rokov, stále bude rovnaký. Ak ste v zlom vzťahu, naozaj nie je dôvod veriť, že sa to zlepší.

#2 Trávime málo času s našimi milovanými

Mariya Zavolokina

Kedy ste naposledy zavolali mame? Ak spolu nežijete v jednej domácnosti, zavolajte jej hneď teraz. Ak sa náhodou nachádza vo vedľajšej izbe, choďte ju objať. Príliš často odkladáme milovaných na „potom“, pretože nemáme čas. Ak ich milujeme naozaj, určite si na nich nájdime aspoň pár minút času. Veď všetko je otázka priorít.

#3 Plytváme časom

Mariya Zavolokina

Uvedomujete si, že čas je nezaplatiteľná a neobnoviteľná komodita? Koľko času strácame absolútnymi hlúposťami? Začítame sa do bulváru, hundreme nad prázdnym obsahom reality šou alebo sa hodiny hráme na mobile. Viac času nám však nikto nedá, tak sa ho snažme využiť múdro.

#4 Žijeme absolútne nezdravo

Mariya Zavolokina

Dať si pizzu alebo sáčkovú polievku raz za čas nie je žiaden hriech. No ak sa nonstop napchávame nezdravými potravinami, naše telo nám to dá pocítiť. A ani sa nenazdáte a začnete behať po lekároch. Telo si totiž zapamätá všetko!

#5 Málo cestujeme

Mariya Zavolokina

Ak vás fascinuje objavovať nové miesta, skúste posunúť cestovanie v rebríčku svojich priorít trošku vyššie. Nemusíte bývať v luxusnom byte. Skúste sa uskromniť a peniaze radšej investujte do toho, na čom vám skutočne záleží. V tomto prípade je to cestovanie.

#6 Príliš veľa pracujeme

Mariya Zavolokina

Pracujeme až tak, že zabúdame na okolitý svet. Každý z nás sa občas v práci „zabudne.“ Ale ak sa začneme kvôli práci úplne izolovať, hrozí nám, že sa od nás bude izolovať aj okolitý svet. A nakoniec ostane človek len sám…

#7 Nechceme sa ďalej vzdelávať

Mariya Zavolokina

Máme pocit, že to maturitou, skúškou alebo obdržaním diplomu úplne hasne. Že sa už viac nemusíme „mučiť“ nad skriptami. Ale vzdelávanie je celoživotný proces. Nemôžeme predsa vedieť, kam nás vietor zaveje. S tým samozrejme súvisí aj zaujímanie sa o okolitý svet a samoštúdium. Všetko, čo si dáme „do hlavy,“ tam aj niekde ostane. Bola by to škoda nevyužiť!

#8 Ostávame v práci, ktorá nás absolútne nebaví

Mariya Zavolokina

Niekedy však na zmenu stačí málo. Nebojme sa preto opustiť našu komfortnú zónu a trošku zariskovať. Určite to stojí za to!

#9 Príliš veľa snívame a málo konáme

Mariya Zavolokina

Snívať je nádherné. Ale ak pre svoj cieľ nie sme schopní ani vstať z postele, potom je snívanie len absolútnou stratou času. Ak naozaj po niečom túžite, treba v prvom rade začať konať.

Držíme vám palce, nech sa posuniete tam, kam chcete!

Pozri aj: Týchto 13 ilustrácií vám ukáže, že byť ženou počas horúceho leta je boj o prežitie

brigthside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)