Michal Blaško / /
Čo robiť, alebo skôr čo nerobiť aby sme boli pre opačné pohlavie viac príťažliví? Dozviete sa v našom článku.

Na internete môžete nájsť desiatky, ba aj stovky rád, ako byť atraktívnym pre opačné pohlavie a ako zaujať niekoho, kto sa nám páči. Avšak oveľa menej sa vyskytujú rady a pripomienky k tomu, čo určite nerobiť a čomu sa vyvarovať, lebo to pôsobí na opačné pohlavie odradzujúco. Preto vám teraz prinášame prehľad desiatich rád a odporúčaní, čo by ste nemali nerobiť, keďže tieto veci robia ľudí menej atraktívnymi, a to rozhodne nechce asi nikto z nás.

Stres

Podľa štúdie z roku 2013 sa zistilo, že ženy, ktoré majú vysokú hladinu stresového hormónu, sú pre mužov menej atraktívne ako ženy, ktoré majú túto hodnotu na normálnej úrovni. Ako ale odhaliť, že ste vôbec v strese? Pozrite si náš článok o signáloch, ktorými vám váš organizmus hovorí, že ste v strese.

brightside.me
brightside.me

Nečestnosť

Klamstvo je považované za jednu najodpudivejších vlastností pre opačné pohlavie. A je jedno, či ide o veľké alebo o úplne malé klamstvá.

brightside.me
brightside.me

Nedostatok spánku

Švédsky výskum z roku 2010 zistil, že čím menej človek spí, tým je menej atraktívny pre ostatných ľudí. Ak nemôžete zaspať, vyskúšajte tento trik, vďaka ktorému môžete zaspať aj do 1 minúty.

brightside.me
brightside.me

Zlý vs. Dobrý

Čínsky výskum spred dvoch rokov tentoraz robil pokus na skupine dobrovoľníkov. Tí hodnotili fotografie ľudí s neutrálnym výrazom tváre, no pri každej fotografií bol popis emócií vyfotografovaného človeka. Bolo zistené, že ľudia, ktorí mali v popise zlé vlastnosti, pôsobili menej  atraktívne.

brightside.me
brightside.me

Prekrižovanie si rúk a nôh

Štyri americké univerzity prišli svojimi experimentmi k záveru, že keď si ľudia prekrižujú nohy alebo ruky, hrbia sa, odvracajú od seba pozornosť.

brightside.me
brightside.me

Lenivosť

Nie nadarmo je lenivosť považovaná za jeden zo smrteľných hriechov. Leniví ľudia sú považovaní za nudných a nezaujímavých.

brightside.me
brightside.me

Príliš šťastný

Všetkého veľa škodí. Vedci z kanadskej univerzity v Britskej Kolumbii odhalili, že muži, ktorí sa až priveľmi usmievajú, sú pre ženy menej zaujímaví a menej atraktívni.

brightside.me
brightside.me

Pyšný pohľad

Rovnaký výskum tiež zistil, že príliš pyšne sa tváriace ženy sú u mužov považované za neatraktívne.

brightside.me
brightside.me

Rovnaká vôňa

Na univerzite v Novom Mexiku akademici zistili, že ľudia, ktorí majú podobný zápach či vôňu, sa navzájom nepriťahujú. Podľa niektorých názorov vedcov je to evolučná ochrana pred fyzickým kontaktom s príbuznými, podľa iných to zase poukazuje na podobnosť imunitných systémov, čo je takisto z pohľadu evolúcie nevýhoda.

brightside.me
brightside.me

Zmysel pre humor

Psychológovia z univerzity v Severnom Írsku dospeli k záveru, že bez ohľadu na pohlavie či vek, sú ľudia bez zmyslu pre humor považovaní za menej atraktívnych.

brightside.me
brightside.me
psych.sk (mmm), brightside.me
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)