higherperspectives.com

Lucia Mužlová / / Série
Dnešná doba je sama o sebe veľmi stresujúca. Stresuje nás práca, rodina, správy zo sveta a mnoho iných ďalších vecí. Niekedy si človek neuvedomuje,...

Dnešná doba je sama o sebe veľmi stresujúca. Stresuje nás práca, rodina, správy zo sveta a mnoho iných ďalších vecí. Niekedy si človek neuvedomuje, aký vplyv má na neho stres, až kým nenastanú nejaké zdravotné problémy. O niektorých znakoch by ste mali vedieť radšej ešte skôr, než dôjde k najhoršiemu. Momentálne žijeme v dobe, kedy sme akosi zabudli relaxovať a nedokážeme vypnúť. Vie si vari niekto z vás predstaviť týždennú dovolenku bez internetu a s vypnutým mobilným telefónom?

Snažíte sa v noci poriadne vyspať

stres2
higherperspectives.com

Ak sa istý vzor vášho spánku stále mení, alebo ste vyčerpaní, spíte príliš veľa, alebo naopak, máte problém s nespavosťou, môžete si byť takmer určite istí, že máte problémy s nadmerným stresom. Stres je jednou s hlavných činností, ktoré najviac ovplyvňujú spánok. Najlepším spôsobom, ako s týmto problémom bojovať, je dopriať si dostatok cvičenia, meditácie a zdravej stravy.

Neustále premýšľate o problémoch

stres3
higherperspectives.com

Samozrejme je dobré, ak o problémoch, ktoré v živote máte, premýšľate. Ak však nedokážete myslieť na nič iné a ovplyvňuje to aj vašu kariéru a osobný život, stres má nad vami kontrolu. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je, že svojim problémom nebudete prikladať až takú váhu. Prestanete plytvať svojím časom a energiou. Ak sa však budete držať neustále tejto opakujúcej sa slučky, je viac ako isté, že sa dostavia zdravotné problémy. Doprajte si čas len pre seba v tichu, bez telefónu, internetu a iných technológií. Myslite viac na seba a na svoju psychickú pohodu.

Strata vlasov

stres4
higherperspectives.com

Zakladateľka riaditeľka estetickej chirurgie a dermatológie v Chicagu, doktorka Carolyn Jacob, hovorí, že priemernému človeku denne vypadne približne 100 vlasov, pričom toto číslo je normálne. Väčšina ľudí si to ani nevšimne. Niekedy však  istý druh stresu môže vyvolať zmeny v bežných funkciách vášho tela a spôsobiť, že vám začne vypadávať neprimeraný počet vlasov či chĺpkov. Do troch mesiacov môžu byť všetky vaše vlasy preč a to je naozaj alarmujúce. Ak vám teda vlasy padajú až nezdravo, môže sa jednať o následky stresu, ktorý ste v posledných týždňoch či mesiacoch zažívali.

Máte menšiu chuť na sex

stres5
higherperspectives.com

Keďže problémy v spálni prizná len veľmi málo ľudí, taktiež ich málo ľudí aj reálne rieši. Nechceme to priznať pred sebou samým a už vôbec nie pred naším partnerom. Stresové hormóny spôsobujú, že telo je vyčerpané, čo nie je dobré, ak máme podať nejaký fyzický výkon. Aby ste predišli problémom s partnerom, naberte odvahu a zdeľte mu, čo sa vo vašom živote deje a najmä prečo sa to deje. Častokrát pomáha už len to, že to vyslovíte nahlas. Predsa len bude o jednu stresujúcu vec menej. Buďte otvorení, hľadajte stále nové a nové metódy zvládania stresu a udržujte svoju myseľ v pohode.

Bolí vás celé telo

stres1
higherperspectives.com

Bolesť človek dokáže vydržať, pokiaľ je znesiteľná. Keď sme pod veľkým stresom, normálne funkcie sa začnú meniť. Tieto problémy vedú k rôznym zdravotným problémom, ako sú napríklad vredy, hnačky, bolesť na hrudníku, stuhnuté svaly a búšenie srdca. Malé problémy sa veľmi rýchlo stanú veľkými. Nikdy tieto problémy neignorujte. Prijmite fakt, že budete musieť zmeniť niektoré aspekty svojho života, aby ste sa zbavili chronických ochorení.

zdroj: interez.sk (Lucia M.), higherperspectives.com

 

0
Komentovať (0)