foto: TASR - Michal Runák

Slovensko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta.

Zápas proti Lotyšsku mohol rozhodnúť o tom, či si Slovensko zaistí postup do štvrťfinále. Mimoriadne ťažký zápas vyústil až do samostatných nájazdov, v ktorých sa nám nepodarilo uspieť a zápas sme prehrali 2:3. O štvrťfinále rozhodne posledný zápas so Švédskom.

Úvod stretnutia začali naši hokejisti maximálne aktívne, už počas prvej minúty vyslali na lotyšskú bránku 4 strely. Jednoznačná prevaha pokračovala aj v ďalších minútach, avšak napriek viacerým sľubným príležitostiam sme gól nestrelili. Slováci nedokázali využiť ani 3 presilové hry, čo sa im vypomstilo, keď minútu pred koncom tretiny otvoril skóre duelu Freibergs.

foto: TASR – Michal Runák

Na začiatku druhej tretiny mohlo Lotyšsko zvýšiť stav zápasu, no Hlavaj skvele zakročil. Postupne sme opäť prebrali tempo zápasu my, o čom svedčila opäť strelecká prevaha. Do skvelej šance sa dostali po piatich minútach Cehlárik, avšak zoči-voči Gudlevskisovi nedokázal prehodiť puk ponad jeho betón. Druhá polovica druhej tretiny nám ale vôbec nevychádzala, Lotyši nám znepríjemňovali hru a našim hokejistom nešla kombinácia podľa predstáv. Lotyšsko prebralo iniciatívu, nás ale dokázal držať nad vodou Samuel Hlavaj a aj preto sme v prostrednej časti hry gól nevideli.

Poslednú tretinu sme začali skvele, Lotyšov sa nám podarilo zatlačiť v útočnom pásme na dlhší čas, čo využil Pospíšil a po dvoch minútach hry vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa začalo hrať vo vysokom tempe z jednej strany na druhú, šance sme videli na oboch stranách — nás od inkasovania zachránila horná žrď Hlavajovej bránky. Necelé dve minúty pred koncom našiel Slafkovský pred bránkou Cehlárika a ten otočil zápas na našu stranu. 40 sekúnd po strelenom góle však Lotyšsko už s odvolaným brankárom vyrovnalo na 2:2, kedy sa strelou od modrej čiary presadil Cibulskis.

Do predĺženia sme nastúpili v oslabení, keďže Koch v posledných sekundách zápasu fauloval protihráča. Oslabenú hru sa nám našťastie podarilo prežiť bez inkasovaného gólu. Zápas napokon vyústil až do samostatných nájazdov, v ktorých sme nedokázali uspieť a prehrali sme 2:3.

Posledný zápas skupiny odohráme v utorok 21. mája o 20:20 hod. proti Švédsku.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články