Láska a príťažlivosť sú veľmi záhadné témy. Na svete neexistuje recept, ako sa zamilovať alebo ako dosiahnuť, aby sa niekto zamiloval do vás. Napriek tomu je táto téma neustále pod drobnohľadom nielen psychológov, ale aj odborníkov z rôznych spoločenských vied.

Aj keď návod “ako na to” dodnes neexistuje, podarilo sa odborníkom odhaliť niekoľko dôvodov, prečo a ako sa zamilovať, ktoré niekomu možno prídu zvláštne, no iní sa v nich zase dokonale uvidia. Prinášame vám preto niekoľko záverov z psychologických štúdií, ktoré hovoria o tom, ako sa vlastne človek do niekoho zamiluje.

Ľudia majú tendenciu zaľúbiť sa do niekoho, kto je im podobný. Zdieľanie rovnakých hodnôt, záujmov, cieľov, majú v láske veľmi dôležitý význam. Iné “príslovie” zas hovorí, že protiklady sa priťahujú, čo s týmto záverom veľmi nesúhlasí, tak ktovie…

spiritual-board.com
spiritual-board.com

Ľudia sa často zamilujú do niekoho, kto sa nápadne podobá na ich rodiča opačného pohlavia. Prejavuje sa to najmä na farbe vlasov, očí, či podobnom vystupovaní. Zvláštne, no nie?

collegetimes.com
collegetimes.com

Dôležitým aspektom pri zamilovanosti je aj vôňa. Nie však parfém, ale prirodzená voňa, ktorú si neraz ani neuvedomujeme. Napríklad ženy počas plodných dní považujú za príťažlivejších mužov, ktorých hladina testosterónu je vyššia ako u ostatných mužov. No nie je tá príroda silná?

brides.com
brides.com

Ak budete vystupovať otvorene, uvoľnene a prirodzene, budete pre človeka opačného pohlavia oveľa príťažlivejší.

huffingtonpost.com
huffingtonpost.com

Pre ženy je prirodzene príťažlivá aj výška mužov. Vo všeobecnosti preferujú vyšších partnerov, a to z evolučných dôvodov. Vyšší muž je lepší ochranca, spravidla silnejší jedinec, ktorý poskytuje lepšie genetické predispozície pre potenciálnych potomkov.

cosmopolitan.com
cosmopolitan.com

Ak chcete, aby sa do vás nejaké dievča alebo žena zaľúbilo, zoberte ju na nejakú “nebezpečnú” alebo adrenalínovú aktivitu. Znovu ide o evolučnú výhodu, kedy vo vás bude hľadať pocit bezpečia a ochrany.

gilasport.com
gilasport.com

Veľkým plusom do prípadného vzťahu je, ak sa dvaja ľudia poznajú, poprípade žijú blízko seba. Tento poznatok prišiel z experimentu z vysokých škôl, keď páry, ktoré bývali na internátoch bližšie pri sebe, vydržali spolu najdlhšie.

williampaid.com
williampaid.com

Aj keď toto vás napadne asi aj samých, potvrdzujú to aj výsledky psychológov. Jedným z najdôležitejších faktorov pri procese zamilovania sa je úsmev.

jenniferotchy.com
jenniferotchy.com

Najlepší spôsob, ako sa do niekoho zamilovať, je čo najlepšie ho spoznať. Výsledky vychádzajú z experimentu, keď sa dvaja ľudia navzájom pýtali 36 osobných otázok za 45 minút. Po takomto dialógu si boli ľudia oveľa príťažlivejší, ako predtým.

understood.org
understood.org

Podľa výskumov sa ženy oveľa jednoduchšie zaľúbia do muža, ktorý vlastní psa. Vnímajú ho totiž ako partnera vhodného na dlhodobý záväzok.

newyork.cbslocal.com
newyork.cbslocal.com

A nakoniec posledné zistenie, ktoré pochádza priamo zo slovenskej odbornej štúdie. Podľa nej majú ženy oblečené v červenej farbe oveľa väčšiu šancu “zbaliť” muža ako ženy oblečené inej farbe.

aliexpress.com
aliexpress.com

Zdajú sa vám tieto zistenia pritiahnuté za vlasy? Alebo ste v niektorej našli aj zárodok vášho vzťahu?

psych.sk (Lukáš M.), techinsider.iobusinessinsider.com
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )