Foto: Profimedia

Razia špeciálnych zásahových jednotiek trvala 5 hodín.

V posledných dňoch roka sa na internete objavila výmena provokačných názorov medzi Andrewom Tateom a aktivistkou Gretou Thunberg. O pár desiatok hodín neskôr bol americký influencer zatknutý na území Rumunska vo veci podozrenia z obchodovania s ľuďmi, píše LAD Bible.

Vo štvrtok sme písali o tom, ako sa bývalý kickboxer a súčasný influencer Andrew Tate rozhodol zaútočiť na Gretu Thunberg. Reagoval na jej snahu o zníženie emisií zo spaľovacích motorov, pričom zavesil na Twitter fotku svojho športového auta s popisom, že ich vlastní desiatky a majú obrovskú spotrebu.

Reakcia 19-ročnej Švédky sa stala rýchlo virálnou, keďže v zmysle zaslania svojej emailovej adresy mu poslala vymyslenú adresu s narážkou na jeho malý úd. Andrew Tate, samozrejme, nenechal celú vec len tak a o pár hodín už publikoval dvojminútové video, v ktorom ďalej uráža mladú aktivistku.

Prezradila ho krabica od pizze

Práve v tomto videu si v jednej chvíli Tate vyžiada od nejakej osoby za kamerou pizzu. V momente, keď pred ním pristane krabica s pizzou, je viditeľné, že ide o jednu z rumunských pizzerií, konkrétne Jerry’s Pizza. O pár hodín neskôr vykonali jednotky Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovaného zločinu a terorizmu raziu v sídle bratov Tateovcov, ktoré sa nachádza v severnej časti Bukurešti.

Zodpovedné úrady, ktoré vykonali 5-hodinovú domovskú prehliadku, vydali vyhlásenie, v ktorom sa uvádza: „Prokurátori Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovaného zločinu a terorizmu – centrálna štruktúra spolu s policajtmi z Bukureštskej brigády pre organizovaný zločin vykonali 5 príkazov na domovú prehliadku v prípade, v ktorom sa vyšetrovalo spáchanie zločinu založenia organizovanej zločineckej skupiny, obchodovania s ľuďmi a znásilnenia,“ dodáva Dexerto.

Tateovci totiž nikdy neostali v Rumunsku dlhší čas a úrady tak mali problém s ich dolapením, aj keď ešte neboli právoplatné obvinení, a teda ich pobyt v cele pravdepodobne nebude dlhší než 24 hodín z dôvodu vypočúvania.

Foto: Profimedia

Tate je totiž známy nielen ako niekdajší profesionálny zápasník, ale roky sa s ním vezie aj viacero obvinení zo znásilnenia či násilného držania žien vo svojom dome. Kvôli jeho vyhraneným názorom mu sociálne siete tiež neraz zablokovali účty, čo však neplatí o Twitteri, kde od príchodu Muska do čela spoločnosti opäť funguje na plné obrátky.

Pizzeria sa stala slávnou

Keďže na videu sa objavila spomínaná Jerry’s Pizza, ich stránka sa stala do pár minút predmetom stoviek komentárov aj 5-hviezdičkových hodnotení, píše Unilad. Recenzie sa vo veľkej miere týkajú humorných poznámok na adresu Andrewa Tatea a jeho zatknutia, pričom jedna z nich znie: „Táto pizza je taká dobrá, že sem až musia zavolať špeciálne jednotky,“ podpichuje komentujúci.

Greta ho vysmiala

Na zatknutie a dolapenie na základe prezradenia polohy reagovala aj Greta Thunberg, ktorú Tate pred pár dňami „vyzval“ na ostrú internetovú hádku. Švédka napísala na svoj Twitter, že presne toto sa stane, ak nerecykluješ krabicu od pizze.

Uložiť článok

Najnovšie články