Foto: Profimedia / Andrew Tate (Twitter)

Andrew Tate je známy najmä pre svoje kontroverzné vystupovanie na sociálnych sieťach.

V posledných dňoch prebieha na Twitteri ostrá výmena komentárov medzi niekdajším profesionálnym zápasníkom Andrewom Tateom a populárnou aktivistkou Gretou Thunberg. Provokácia smerom k mladej žene vyústila k jej reakcii o veľkosti údu amerického influencera. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Greta Thunberg má 19 rokov, no svet ju už roky pozná ako aktivistku, ktorá bojuje za klimatickú zmenu a ekologickejší prístup k planéte. Vzhľadom na jej nízky vek a fakt, že má diagnostikovaný Aspergerov syndróm si v spoločnosti našla množstvo fanúšikov a obdivovateľov, ako aj kritikov a „odporcov“.

Foto: Archív TASR

Najnovšie sa do internetovej hádky s tínedžerkou dostal Andrew Tate. Ide o 36-ročného bývalého profesionálneho bojovníka, ktorý okrem kickboxu vyskúšal aj MMA, teda zmiešané bojové umenia. Aj keď ho kariéra dostala do povedomia a zarobila mu množstvo peňazí, verejnosť ho dnes pozná už viac ako kontroverznú osobnosť s veľmi vyhranenými názormi.

Chválil sa vysokou spotrebou áut

Tate mal v minulosti viackrát zablokované účty na sociálnych sieťach a viedli sa voči nemu policajné vyšetrovania za údajné násilné držanie žien proti ich vôli či sexistické komentáre. Čo sa týka Twitteru, tam mu znovu sprístupnili konto po tom, čo sa vedenia na jeseň ujal Elon Musk. Keďže jednou z hlavných tém Thunbergovej sú emisie spôsobené spaľovacími motormi, americký influencer tým dostal priamo „vodu na mlyn“.

Foto: Andrew Tate (Twitter)

Na Muskovej platforme v utorok 27. decembra, napísal: „Ahoj @GretaThunberg. Vlastním 33 áut vrátane Bugatti a dvoch Ferrari 812 competizione. Toto je len začiatok. Prosím, pošlite mi jej skutočnú e-mailovú adresu, aby som jej mohol poslať kompletný zoznam mojich vozidiel a ich enormnej spotreby emisií,“ znelo v Tweete od Tatea.

Tate v statuse narážal na obrovskú spotrebu jeho vozidiel, najmä pri spomenutých značkách športových áut, ktorých emisie sú skutočne značné. Táto provokácia však neostala bez reakcie.

Švédska ekologická celebrita sama poskytla Tateovi e-mailovú adresu, no odpoveď vzala svojským štýlom. „Áno, prosím. Osvieť ma, pošli mi mail na smalldi*[email protected],“ odpovedala Greta, pričom preklad jej vymyslenej adresy je v zmysle energia malého penisu.

Jej reakcia podľa Independent nazbierala do hodiny viac ako 100-tisíc lajkov.

Foto: Twitter (@GretaThunberg)

Greta si touto odpoveďou získala množstvo pochvaly za to, ako trefne reagovala na provokácie od kontroverzného influencera. Zároveň to naštartovalo vlnu ďalších reakcií, ku ktorým sa pridal aj Tate. Ten vo videu fajčí cigaru a konštatuje, že síce mal o štokholmskej aktivistke pochybnosti, no netušil, že má malý úd.

Hádka, ktorá môže trvať večne

Je jasné, že ide o provokácie a pri ľuďoch ako Andrew Tate je ťažké predpovedať, ako dlho môžu trvať a kam až môžu zájsť. V istom prípade by výmenu takýchto názorov mala moderovať sociálna sieť, no počas vlády Elona Muska je to pomerne vysoko nepravdepodobný scenár.

Uložiť článok

Najnovšie články