Foto: Kent Police

67-ročný elektrikár na štyroch pevných diskoch uchovával viac ako 4 milióny záberov mŕtvych tiel žien a dievčat.

Obyvatelia Veľkej Británie zostali šokovaní po tom, čo sa podarilo objasniť jeden z najodpornejších prípadov vrážd dvoch mladých žien z roku 1987. Po dlhých rokoch sa k ich spáchaniu napokon priznal dnes už 67-ročný muž. Ten kedysi pracoval ako elektrikár v rôznych nemocniciach. Okrem vrážd bol ale tiež zodpovedný aj za znásilňovanie mŕtvol v márniciach. Sexuálny styk mal podľa všetkého s minimálne 99 mŕtvymi telami.

Prípad Davida Fullera britské médiá i justícia označujú za najhorší a najšokujúcejší prípad nekrofílie v histórii Spojeného kráľovstva. Ako informuje denník The Guardian, dnes už 67-ročný elektrikár mal v priebehu niekoľkých rokov súložiť s najmenej 99 mŕtvymi telami. Tie znásilňoval v márniciach nemocníc, v ktorých pracoval. Zadržaný muž najskôr obvinenia popieral, napokon sa však ku skutkom priznal. Stalo sa tak počas súdneho pojednávania vo štvrtok 4. novembra.

Nájsť vraha trvalo 34 rokov

Fullera zatkla polícia najskôr v súvislosti s vraždami dvoch mladých žien. 25-ročnú Wendy Knell zabil elektrikár ešte 23. júna 1987 v jej byte. 20-ročnú Caroline Pierce zavraždil o päť mesiacov neskôr, 24. novembra toho istého roku priamo pred jej domom. Susedia vtedy opísali, že v inkriminovanú noc počuli z jej bytu krik. Následne bola nahlásená ako nezvestná. Jej telo našli o niekoľko týždňov v hrádzi s vodou.

Dlhé desaťročia sa nepodarilo páchateľa nájsť, usvedčili ho až DNA dôkazy. Fullera napokon zatkli 3. decembra 2020. Domová prehliadka však odhalila ešte viac, ako vyšetrovatelia predpokladali.

Štyri milióny záberov mŕtvych tiel, ktoré znásilňoval

U Fullera našli 4 pevné disky s celkovou kapacitou 5 TB dátového úložiska. Tie obsahovali knižnicu plnú zvráteného obsahu. Boli na nich fotografie mŕtvych tiel žien.

Páchateľ najskôr tvrdil, že ide len o obrázky stiahnuté z internetu, ktoré mal vyhľadávať aj na sociálnych sieťach. Neskôr sa ukázalo, že Fuller v skutočnosti v rokoch 2008 až 2020 tiež nafilmoval a fotografoval, ako sexuálne zneužíval mŕtve telá desiatok žien a dievčat v dvoch márniciach nemocnice Tunbridge Wells v Kente, ku ktorým mal prístup vďaka svojej práci vedúceho údržby. Na nájdených pevných diskoch boli viac ako 4 milióny záberov.

Polícia v Kente zverejnila aj video zo zatknutia Davida Fullera:

Nechcel zachádzať do detailov, z basy už nevyjde

Fuller, samozrejme, všetky svoje činy odmietal priznať. Pred súdom súvisiacim s vraždami sa ale napokon priznal k 51 ďalším trestnými činom, vrátane 44 obvinení týkajúcich sa 78 identifikovaných obetí, ktoré boli napadnuté v márniciach.

„Chcem sa priznať… Priznávam obvinenia, ale nechcem a nebudem zachádzať do detailov,“ priznal podľa The Guardian na videonahrávke počas policajného výsluchu.

Prokurátor Duncan Atkinson uviedol, že Fuller je mimoriadne nebezpečný muž a nálezy vyšetrovateľov v jeho dome jasne dokazujú, že činy spáchal kvôli „sexuálnemu uspokojeniu“ a nie kvôli akejkoľvek duševnej chorobe.

Termín pojednávania, na ktorom sa Fuller dozvie svoj rozsudok zatiaľ nebol stanovený. Predpokladá sa, že za mrežami strávi doživotie.

0
Uložiť článok
Komentovať