Foto: Archív TASR

Kde sa dá na západnom Slovensku okúpať zadarmo? Skúste tieto miesta.

Kúpanie či relax pri vode patrí počas letných mesiacov k najobľúbenejším aktivitám. Kde sa však dá na západnom Slovensku okúpať a užiť si letné slnko bez toho, aby ste za jeden deň zaplatili desiatky eur?

Na Slovensku máme na kúpanie v prírode bohaté možnosti, ktoré nájdete zhrnuté priamo tu, v jednom z našich archívnych článkov. Nájdete v ňom niekoľko zaujímavých lokalít, ktoré stojí za to navštíviť aj počas tohto leta. Ak bývate za západnom Slovensku, alebo sa sem chystáte na výlet, na týchto miestach sa môžete poriadne osviežiť a užiť si všetko, čo ku kúpaniu v prírode patrí.

Vždy si tesne pred návštevou danej lokality overte, či je momentálne možné sa v nej skutočne okúpať a či je voda po hygienickej stránke v poriadku.

Nitrianske Rudno

V okrese Prievidza, pri obci Nitrianske Rudno, nájdete rovnomennú priehradu, ktorá bola vytvorená na riečke Nitrica. V polovici 20. storočia tu vzniklo obľúbené miesto letnej rekreácie. Na brehoch priehrady nájdete niekoľko stravovacích zariadení, športoviská a problém určite nebudete mať ani s prípadným ubytovaním.

Foto: Archív TASR

Kanianka

Neďaleko Nitrianskeho Rudna leží aj ďalšia lokalita vhodná na kúpanie v prírode a úplne zadarmo. Vodná nádrž Kanianka je v regióne známa najmä pre čistú vodu a príjemné prostredie, preto ju miestni využívajú v hojnom množstve. Obľúbená je aj u rybárov.

Foto: Archív TASR

Zelená voda

Jazero Zelená voda nájdete pri Novom meste nad Váhom a je veľmi pravdepodobné, že ste o ňom už počuli. Ide totiž o najobľúbenejšiu letnú destináciu v okolí. Nájdete tu množstvo služieb, platené i neplatené pláže a každoročne sa tu konajú aj mnohé kultúrne akcie.

Foto: Archív TASR

Sĺňava

Z Trenčianskeho kraja sa presunieme do Trnavského. Prvou zastávkou bude veľmi obľúbené priehradné jazero Sĺňava, ktoré svoj názov dostalo podľa veľkého počtu slnečných dní počas roka v tomto regióne. Ak teda nechcete, aby vás pri opaľovaní prekvapili mraky, potom ste možno práve našli svojho favorita. Počítať však, samozrejme, musíte s väčším počtom návštevníkov. Nádrž Sĺňava je známa aj svojím umelo vybudovaným Vtáčím ostrovom, ktorý je významným hniezdiskom niekoľkých druhov vtákov a bol dokonca vyhlásený za prírodnú rezerváciu.

Foto: Archív TASR

Buková

Ďalšou zastávkou je vodná nádrž Buková, ktorá leží na severozápadnom úpätí Malých Karpát. Vodnú nádrž ľudia často nazývajú aj Hrudky, a to podľa potoka, na ktorom bola vybudovaná. Hlavným dôvodom vybudovania tejto nádrže bola potreba zavlažovať okolité obce, no svoj potenciál ponúkla i cestovnému ruchu. Okrem kúpania si v tejto lokalite môžete vychutnať aj výlet na zrúcaninu hradu Ostrý Kameň či turistiku na najvyšší vrchol Malých Karpát – Záruby.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Array

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

Uložiť článok

Najnovšie články