Foto: Unsplash

Americké turistky sa do Grécka asi tak skoro nevrátia.

Na dovolenke je každý ochotný a pripravený minúť o čosi viac peňazí za služby a luxus, ktorý nám pomôže k oddychu a regenerácii. Zaplatiť však v svetoznámej destinácii stovky eur za dva drinky a jedno predjedlo, pričom následne počúvať vyhrážky o väzení, to už hraničí s kriminálom. A presne to sa udialo dvom americkým turistkám.

Článok pokračuje pod videom ↓

Brenda Moulton a jej devätnásťročná dcéra Kaylea trávili spoločné chvíle na slnečnom ostrove Mykonos, ktorý je populárnou dovolenkovou destináciou aj pre slovenských milovníkov slnka a oddychu.

600 eur za dva drinky a jedno predjedlo?

Na ostrove sa nachádzajú desiatky až stovky prepychových plážových klubov, barov, reštaurácií a miest, kde si za kvalitu a servis jednoducho treba priplatiť. Všetko by však malo mať svoje hranice, aj ceny a prístup v populárnej prímorskej destinácii, píše Greek City Times.

To, čo prežili Brenda a Kaylea však prešlo za hranice legálnosti. Matka s dcérou sa chuť na drink a nejaké malé jedlo rozhodli zahnať v reštaurácii s názvom DK Oyster. Už výber tohto miesta však podľa ich výpovede nebol až tak v ich rukách. Čašník, respektíve zamestnanec, ktorý sa stará o lákanie ľudí do podniku, sa mal pred nich postaviť a doslova ich „vtlačiť“ do interiéru.

Ženy si po usadení objednali dve mojitá, ku ktorým neskôr pridali aj tanier krabích stehienok. Príjemné posedenie a užívanie si morského vzduchu sa však rýchlo zmenilo na nonsens. Čašník priniesol účet, na ktorom svietila cena 598,92 eur. Za dva drinky a jeden tanier krabích stehien!

Vyhrážky väzením a nespočet negatívnych recenzií

Účet, ktorý pozostával z 520 eur za jedlo a drinky a zvyšných 80 bolo automatický tringelt, Američanky rozhodne odmietali zaplatiť. Keď začali svojím hnevom a znechutením vzbudzovať pozornosť ostatných hostí, zamestnanci podniku k nim pristúpili a začali sa im vyhrážať, že ak brutálne predražený účet nezaplatia, nebudú môcť odletieť späť do USA a k tomu si ich nechajú v gréckom väzení.

Z tlaku aj strachu napokon rozhorčené ženy účet zaplatili, no nasledujúce desiatky minút ostali pred vstupom do reštaurácie, pričom odháňali väčšinu potenciálnych klientov, ktorí by mohli byť rovnako okradnutí.

Matku s dcérou napokon spred podniku vyhnal majiteľ, ktorý medzičasom mal volať políciu. Práve podplatená polícia, ktorá pomáha týmto podvodníkom, má byť dôkazom toho, že prestížne podniky fungujú na okrádaní hostí pod vplyvom mafie.

Dávku kritiky už DK Oyster zožal aj na známej turistickej stránke Trip Advisor, kde stovky ľudí zanechalo svoje znechutené reakcie na tento podnik.

Foto: Ilustračné (Unsplash)

Danan472 v apríli 2022 napísala: „Toto miesto je hrozné. Vyhrážajú sa a v podstate vás okradnú a vyhrážajú sa policajtmi, ktorí sú zjavne na výplatnej listine. Toto miesto je potrebné zavrieť.“

JmsW sa zase podelil o takýto zážitok: „Dobrý deň, moja rodina a ja sme navštívili túto reštauráciu a počas nášho pobytu na ležadlách, ktoré mali byť údajne zadarmo, ak si kúpime nápoje, požadovali, aby sme zaplatili každý 3 000 EUR.“

Podnik teraz čelí obvineniu z nelegálnej činnosti, otázkou však je, či to bude mať výrazný efekt.