Foto: Instagram-gabspetito/Gabby Petito na policajnej kamere, Foto: Youtube/FOX 13 Tampa Bay (reprofoto)

Brian Laundrie vo svojom denníku napísal, že chcel Gabby zbaviť bolesti.

Pred niekoľkými mesiacmi otriasol Amerikou prípad, ktorý sledoval celý svet. Brian zavraždil svoju priateľku Gabby a následne spáchal samovraždu. Polícia našla Laundrieho denník, v ktorom píše, že chcel Gabby zbaviť bolesti. Právnici hovoria aj o liste, ktorý písala Brianova mama a žiadala ho, aby ho po prečítaní spálil.

Vraj konal z milosrdnosti, chcel ju zbaviť bolesti

Brian tesne predtým, ako si siahol na život, do svojho denníka napísal, že chcel Gabby zbaviť bolesti. Fotografie Laundrieho zápiskov ako prvý uverejnil portál Fox News. Vrah v nich píše, že svoju snúbenicu zabil, lebo k nej chcel byť milosrdný. „Ukončil som jej život. Myslel som si, že je to milosrdné, že to bolo to, čo chcela, teraz však vidím všetky chyby, ktoré som urobil. Spanikáril som. Bol som v šoku,“ píše Brian v denníku.

Foto: SITA/AP

Tvrdí, že Gabby sa jednej noci počas ich spoločného cestovania poranila počas toho, ako chcela prekročiť potok. Na čele mala výstupok, ktorý sa však postupne zväčšoval. Vraj mala aj iné poranenia a prosila Briana, aby ukončil jej trápenie, triasla sa od chladu a kvôli extrémnej bolesti neustále plakala. Dodal, že v momente, keď sa rozhodol zbaviť ju bolesti, vedel, že bez nej nebude môcť pokračovať.

Napísala mu list, ktorý mal po prečítaní spáliť

Podľa portálu LAD Bible označil Brian smrť svojej snúbenice za nečakanú tragédiu. Svoje zápisky končí konštatovaním, že dúfa, že zvieratá v prírodnej rezervácii roztrhajú jeho telo. Dodáva, že sa nechytá skoncovať so životom preto, lebo sa bojí trestu, ale preto, lebo bez Gabby už neprežije ani jediný ďalší deň. V denníku píše, že ho trápi strata všetkého, čo mohli spolu prežiť.

Uvedomoval si, že to jeho rodina nebude mať ľahké a žiada, aby jej to ľudia nesťažovali ešte viac. „Mrzí ma to, prosím, nesťažujte život mojej rodine, prišli o syna a dcéru. O najúžasnejšie dievča na svete. Gabby, prepáč,“ píše Laundrie v denníku. V závere ľudí žiada, aby pozbierali všetky jeho veci, Gabby totiž neznášala, keď po sebe niekto nechával neporiadok.

Príbeh Gabby Petito sa dočká filmového spracovania

S novými informáciami prichádza aj právnik rodiny Petitovcov. Tvrdí, že Brianova matka napísala synovi list a na jeho obálku napísala, aby ho okamžite po prečítaní spálil. Podľa portálu Daily Mail Roberta Laundrie napísala Brianovi list krátko po tom, ako Gabby zabil a ponúkla sa, že mu bude asistovať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gabby (@gabspetito)

Rodičia Gabby Petito podali na Laundrieovcov žalobu preto, lebo veria, že Briana ukrývali a po vražde mu pomáhali uniknúť pred spravodlivosťou. List, ktorý napísala Brianova matka, sa mal nachádzať v Gabbynej dodávke, v ktorej dvojica cestovala. Podľa právnikov ide o jasný dôkaz svedčiaci proti Laundrieho rodičom. Na liste nie je uvedený dátum. Roberta v ňom ale synovi píše, že ak pôjde do väzenia, bude mu piecť koláče, do ktorých ukryje nôž alebo pílku.

Ako informuje portál Unilad, tragický príbeh Gabby Petito sa už čoskoro dočká aj filmového spracovania. Bude súčasťou iniciatívy, ktorej cieľom je upozorniť na násilie páchané na ženách.