Foto: TASR - Dano Veselský

Vykradli už niekoľko bytov, polícia varuje občanov.

Polícia v posledných dňoch vyzvala občanov Bratislavského kraja na obozretnosť. Pribúdať totiž začali krádeže bytov. Ako informuje RTVS, o takomto čase pred dvomi rokmi zaznamenali 11 vlámaní, pred rokom to bolo 13 a tento rok už 16. Zlodejom teda zrejme sebavedomie nechýba.

Ako ďalej pokračuje RTVS, zvýšený počet vlámaní do bytov zaznamenali policajti v Lamači, Ružinove, Stupave a Ivanke pri Dunaji. „V prípade Okresného riaditeľstva Bratislava IV policajti objasňujú dva trestné činy krádeží, ktoré sa stali na rovnakej ulici, a to Studenohorskej v rovnakom bytovom dome, len na inom poschodí. Tu si páchatelia vybrali byty, v ktorých sa dlhšiu dobu nik nenachádzal,“ ozrejmila pre RTVS hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

Ilustračná foto: TASR – Dano Veselský

Používajú rôzne techniky

Polícia vyzvala ľudí, aby si pozorne všímali akékoľvek podozrivé správanie, pretože zlodeji využívajú rôzne techniky. Podozrivý väčšinou nenápadne stojí pred dverami a čaká, kým niekto pôjde do vnútra do domu, alebo práve vychádza von z domu. S nejakou zámienkou sa potom dostane dnu. Možno sa to stalo aj vám, že ste otvárali dvere a pustili niekoho, o kom ste si mysleli, že ide na obyčajnú návštevu. Potom páchateľ zrejme sleduje aj aktivitu v chodbe a pri bytoch, a keď má istotu, že sa vo vnútri nikto nenachádza, vláme sa dnu.

Zlodeji pri poslednom vlámaní podľa RTVS ukradli viac ako 27-tisíc eur. Polícia ďalej uvádza, že investovať by ľudia mali aj do bezpečnostných dverí a zámkov. Mnohé bytové domy dnes už majú aj kamerový systém. Ľudia by sa ale mali snažiť viac vnímať svoje okolie a všímať si, keď do bytového domu bude vchádzať niekto cudzí.

Uložiť článok

Najnovšie články