Foto: Profimedia/ Netflix

Jeden z mužov, ktorého Dahmer pripravil o život, bol nepočujúci.

Jeffrey Dahmer pripravil o život celkovo 17 mladých chlapcov a mužov. Najmladšia z jeho obetí mala len 14 rokov, jeden z mužov bol nepočujúci. Práve tá epizóda seriálu Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera, ktorá vykresľuje jeho posledné chvíle, je podľa divákov najviac srdcervúca a zaslúži si ocenenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Táto epizóda je podľa divákov najviac srdcervúca

Ako informuje portál LAD Bible, jedna z epizód seriálu Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera vykresľuje príbeh jeho nepočujúcej obete. Podľa divákov je práve tento diel najviac srdcervúci a zaslúži si ocenenie. Šiesta epizóda dostala pomenovanie Silenced (v preklade Umlčaný) a ľuďom sa páči najmä fakt, že tvorcovia vykreslili Tonyho Hughesa v prvom rade ako človeka, nielen ako obeť Jeffreyho Dahmera.

Tony bol zavraždený v roku 1991 a bol v poradí už 12. Dahmerovou obeťou. „Keď sa to stalo, myslela som si, že prídem o rozum,“ vyjadrila sa rok po Tonyho smrti jeho matka Shirley Hughes. Aj portál Decider píše, že na túto epizódu sa pozeralo mimoriadne ťažko. Diváci môžu vidieť, aké bolo Tonyho detstvo a ako trávil čas so svojou rodinou a priateľmi.

Jedného dňa sa ale dozvedel, že jeden z jeho priateľov bol zavraždený. Vtedy sa Tony rozhodol, že vezme svoj osud do vlastných rúk a bude nasledovať svoje sny. Dúfal, že sa mu podarí uplatniť vo sfére modelingu. V niektorých scénach sú zvuky utlmené, tvorcovia tak chceli do seriálu zakomponovať to, že bol nepočujúci. To však ani zďaleka nie je črta, ktorá Tonyho vystihuje najviac.

Chcel preraziť vo svete modelingu, túžil po láske

Okrem toho, že sa Tony snaží preraziť vo svete modelingu, tak ako každý človek, aj on túži po láske. Keď stretne Dahmera, myslí si, že sa jeho túžba konečne naplní. Nemohol tušiť, že namiesto šťastného konca číha za dverami smrť. Hneď po odvysielaní epizódy sa na sociálnych sieťach začali objavovať obdivné komentáre divákov. Podľa nich sa v nej mieša krása s tragédiou a Rodney Burford, ktorý Tonyho stvárnil, sa úlohy zhostil kráľovsky.

Diváci poukazujú aj na to, že v mnohých seriáloch sú obete jednoducho len obeťami, len ďalším číslom v štatistikách. V tomto však tvorcovia vykreslili aj ich osobnosti, túžby a brali ohľad aj na ich rodiny. Aj vďaka tomu ostali niektorí po dopozeraní epizódy v slzách.

Najnovšie články