Foto: dronepicr, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Chorvátsko má cez tisíc ostrovov, takže ak ste o tomto neznámom raji doteraz ešte nepočuli, predstavíme vám ho.

Chorvátsko sa medzi Slovákmi teší veľkej popularite. Medzi obľúbené letoviská patria Zadar, Split, Rijeka, Dubrovník a mnohé ďalšie. Ak sa sem chystáte aj tento rok, môžete si skúsiť dovolenku okoreniť niečím nezvyčajným. Chorvátsko má množstvo ostrovov, o ktorých ani netušíte. A vydať sa na jeden z nich môže byť príjemným spestrením voľných chvíľ. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Jedným z takýchto ostrovčekov je Biševo. Oproti ostrovom naokolo je na prvý pohľad zrejmé, že je ich menším bratom. Nachádza sa západne od obľúbeného ostrova Vis, ktorý je spojkou medzi Chorvátskom a Biševom.

Foto: Minestrone, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Takmer opustený ostrovček

Ako uvádza web Chorvatsko.cz, jeho rozloha je len 5,8 kma podľa údajov dostupných na internete tu žije len 14 (niektoré zdroje uvádzajú aj 15) obyvateľov.

Z turistického hľadiska je však atraktívny. Preslávil sa predovšetkým vďaka Modrej jaskyni (Modra špilja). Má dĺžku 31 metrov a je široká 18 metrov. Ak sa sem rozhodnete vybrať, nenechajte to na náhodu. Aby ste ju zažili v plnej modrej kráse, ideálne je vyraziť sem doobeda, aj keď prekaziť zážitok vám môže tiež nepokojné more. Keď budú vlny udierať do skál, do jaskyne sa nedostanete. Je totiž prístupná len cez menší otvor.

Portál Visit Croatia vysvetľuje, že na ostrove Biševo nenájdete žiadne cesty a dokonca ani tečúcu vodu.

Foto: Profimedia

Dostanete sa sem za pár eur

Ako sme už spomínali, ak sa sem chcete dostať, jednou z možností je prísť trajektom zo Splitu na ostrov Vis, pričom lístok počas hlavnej sezóny stojí okolo 8 eur. Z ostrova Vis vás zas čaká cesta loďou, na ktorú jednosmerný lístok stojí 4,38 eura. To znamená, že z chorvátskej pevniny sa na tento ostrov dostanete za niečo cez 12 eur.

Okrem najznámejšej jaskyne si na ostrove užijete aj pekné pláže a môžete sa vydať na menšiu turistiku.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články