Foto: Youtube.com/Lorum Ipsum /TASR

Všimli ste si podobnosť medzi nimi aj vy?

Simpsonovci sa môžu tešiť okrem svojho mimoriadneho úspechu aj unikátnou schopnosťou – predpovedať budúcnosť. Tentokrát si ľudia na sociálnych sieťach všimli podobnosť medzi Lisou a mladou aktivistkou Gretou Thunberg. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Tvorcovia úspešného animovaného seriálu sa môžu pýšiť viacerými predpoveďami, ktoré sa neskôr odohrali aj v skutočnosti. Ako to dokážu, je stále viac-menej záhadou, aj keď sa to už scenáristi pokúšali nejakým spôsobom vysvetliť.

Foto: MovieStillsDB

Tvorcom Simpsonovcov sa už podarilo predpovedať napríklad smrť Stephena Hawkinga, zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta Spojených Štátov alebo dokonca veľké vyvrcholenie Game of Thrones, pri ktorom spálil drak Daenerys Targeryen mesto spolu s ľuďmi. Tentokrát si diváci všimli ďalšiu podobnosť so skutočnosťou.

Mladá aktivistka Greta Thunberg iba pred niekoľkými dňami vystúpila na klimatickom summite OSN v New Yorku. Vo svojom emotívnom prejave upozornila na dôležité problémy, ktoré je nutné okamžite riešiť.

Greta Thunberg na klimatickom summite v New Yorku, foto: TASR/AP

„Ako sa opovažujete? Ocitli sme sa na prahu masového vymierania a napriek tomu jediné, o čom dokážete hovoriť, sú peniaze. Ste pre nás sklamaním,“ povedala Greta a prítomným politikom dokonca vytkla, že jej ukradli detstvo.

Po tomto prejave sa na Reddite a Twitteri začali objavovať zaujímavé teórie, ktoré spájajú Thunberg s obľúbenou postavou Simpsonovcov, Lisou Simpson. Tá bola vždy veľmi ambiciózna, vynikala v škole a často sa snažila urobiť svet lepším.

Simpsons predicted Greta Thunberg from r/TheSimpsons

Epizódu odvysielali pred vyše 10 rokmi

Konkrétne bola porovnávaná najmä jedna časť seriálu, v ktorej Lisa predvádzala podobne vášnivý prejav, v ktorom upozornila na zmenu podnebia v dôsledku klimatickej krízy, kvôli ktorej mestečko Springfield do 50 rokov zanikne. Táto scéna sa objavila v 20. sérii, ktorá bola odvysielaná už v roku 2008.

Okrem iného Lisa upozornila na zvyšujúce sa hladiny morí alebo skleníkové plyny, ktoré sa nachádzajú v atmosfére. Nejde teda iba o samotnú podobnosť s Gretou, ale aj o dôležité posolstvo, ktoré Simpsonovci priniesli už pred niekoľkými rokmi.

Unilad
Uložiť článok

Najnovšie články