buzzfeed

V obľúbenom seriáli Simpsonovci ste v časti pred 16 rokmi mohli vidieť niečo, čo dnes pripomína realitu. V časti, ktorá zobrazuje budúcnosť, ste sa mohli dozvedieť, že rozpočet americkej vlády po prezidentovaní Donalda Trumpa je v troskách. Splní sa aj toto?

Niekedy sa aj tie najabsurdnejšie myšlienky pretavia do reality. To si môžu povedať tvorcovia najdlhšie  vysielaného seriálu na svete – Simpsonovcov. Tí v jednej časti prorocky predpovedali, že Donald Trump bude prezidentom USA. V časti, ktorá vznikla už v roku 2000, si tvorcovia seriálu uťahovali z amerického magnáta, ktorého kandidatúru v tej dobe pokladali za asi najväčšiu absurdnosť. Po 16 rokoch sa ale aj tie najväčšie absurdnosti stávajú realitou.

V epizóde s názvom „Bart to the future“, alebo po slovenský „Bart v budúcnosti“, sa inteligentná Lisa stane prezidentkou USA.  Tá sa vo svojom prejave sťažuje občanom, že po prezidentovi Trumpovi zdedila veľmi nízky rozpočet.

Podľa scenáristu tejto časti Dana Greneyho mala epizóda slúžiť ako varovanie pre Američanov do budúcnosti. Myšlienka, že by sa Donald Trump stal prezidentom, bola vtedy taká nemysliteľná, že ju začlenili do seriálu.

Donald Trump je očividne obľúbenou osobnosťou vystupujúcou v Simponovcoch, aj keď to nie je zvyčajne v dobrom svetle. V roku 2015, keď Trump ohlásil kandidatúru, stal sa opäť terčom vtipov v tomto seriáli. V časti s názvom Trumtastic Voyage môže Homer z blízka preskúmať Trumpové „magické“ vlasy.

unilad.co.uk
unilad.co.uk

Minulý mesiac sa k téme vyjadril aj tvorca seriálu Matt Groening. Ten povedal, že v toku 2000 sa zamýšľali nad najabsurdnejšou osobou, ktorá by mohla v budúcnosti byť prezidentom. Voľba vtedy padla na kontroverzného Donalda Trumpa, a keďže nikto absurdnejší im nenapadol, začlenili ho do seriálu.

Fox
Fox

Uvidíme teda, či sa vízie Simpsonovcov naplnia aj ďalej. Je síce jasné, že po Trumpovi do Bieleho domu určite nenastúpi fiktívna Lisa Simpsonová, avšak všetci dúfajú, že výrok o zruinovanej ekonomike a nízkom rozpočte po Trumpovom vládnutí sa nenaplní.

interez.sk (Matej Mensatoris), unilad.co.uk

Najnovšie články