Foto: IMDB (Fox)

Simpsonovci majú okrem skvelého humoru a absurdného množstva epizód ešte niečo.

Všetci vieme, o čo ide. Ich mrazivé predpovede budúcnosti sa niekoľkokrát vyplnili a stali sa predmetom debát už v mnohých situáciách. Nikto však bližšie nepátra po tom, ako je niečo také možné. Samozrejme, keď odhliadneme od konšpiračných teórii, pretože tie sú čoraz menej pravdepodobné. Najnovšou predpoveďou, ktorá šokovala celý svet, je smrť Stephena Hawkinga.

Simpsonovci predpovedali vystúpenie Lady Gaga na Superbowle, víťaza Nobelovej ceny v roku 2016, Trumpa na poste prezidenta Spojených štátov a mnoho ďalšieho. A v skutočnosti predpovedali aj smrť známeho vedca. Stephen Hawking umrel pred pár dňami, teda presnejšie 14. marca 2018 vo veku 76 rokov. V epizóde z roku 1999, They Saved Lisa’s Brain sa ukázal Hawking v roli samého seba.

Odspieval tu pieseň A Brief History of Rhyme, teda ide o recesiu na jeho knihu Stručná história času, ktorá bola v epizóde premenovaná na hip hopovú pieseň, Stručná história rýmov. Počas vystúpenia mal na krku Hawking obrovskú zlatú reťaz s Einsteinovym vzorcom E = mc2. Stephen Hawking zomrel práve v deň Einstenových narodenín.

Niektorí ľudia sa celkom nestotožňujú s myšlienkou, že by skutočne malo ísť o predpovede, iní sú zas o tom presvedčení. V každom prípade je táto referencia viac než podozrivá. Čo si myslíte vy?

Pozri aj: Minúta vo filme je aj minútou v skutočnosti. Týchto 10 filmov sa odohráva v reálnom čase a sú poriadne mrazivé

indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )