Foto: Netflix

Ak sa vám páčil seriál Squid Game, toto si musíte pustiť.

Seriál Squid Game spôsobil po celom svete hotový ošiaľ. Zdá sa ale, že novinka na Netflixe mu tak trochu šliape na päty. Ľudia seriál The 8 Show jednoducho milujú, hodnotenia ale vyvolávajú zmiešané reakcie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Reality šou môže účastníkom zmeniť život

Takmer tri roky po tom, ako seriál Squid Game vzal svet útokom, Netflix dúfa, že si získa divákov novinkou v podobe kórejského dystopického thrilleru, píše TIME. The 8 Show sleduje príbeh 8 zadlžených ľudí. Všetci sa ocitajú na pokraji samovraždy, aby unikli svojim finančným problémom. Napokon súhlasia s účasťou v záhadnej reality šou v nádeji, že vyhrajú sumu, ktorá im zmení život.

Účastníci dostanú peniaze za to, že budú žiť jeden vedľa druhého v bizarnom bytovom komplexe, až kým sa šou neskončí. Pravidlá sú ale v skutočnosti trochu zložitejšie a krutejšie, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Po výbere očíslovanej karty je každému hráčovi pridelená nezariadená izba na jednom z poschodí. Hráčom každú minútu pribúdajú na účet peniaze a môžu si za ne všeličo kúpiť, avšak všetko má tisíckrát vyššiu cenu ako v realite.

Lepší ako Squid Game?

Hráči napokon zistia, že čím vyššie poschodie obývajú, tým majú viac priestoru a každú minútu zarábajú viac peňazí. To medzi nimi, pochopiteľne, vytvorí nemalé napätie. Niektorí ľudia si myslia, že seriál je dokonca ešte lepší ako Squid Game, no prekvapivo, hodnotenia sú poslabšie. Na ČSFD má v súčasnosti len 68 %, na IMDb zas získal 7,3 hviezdičky z 10. Kritici mu na portáli Rotten Tomatoes udelili 67 % a diváci len 54 %.

Podľa niektorých je to zvláštna, bizarná a miestami smiešna zmes. Iným nie je jasné, čo týmto počinom tvorcovia vlastne chceli povedať a ako celok seriál podľa nich neladí a nefunguje. Niektorí ale nešetria slovami chvály a seriál The 8 Show považujú za niečo, čo prekonalo nielen Squid Game, ale aj ich očakávania a pozreli si to celé na jedno posedenie.

Uložiť článok

Najnovšie články