Foto: Kingkongphoto & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons / Georges Biard, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Morgan Freeman objasnil, prečo nosí stále zlatú náušnicu.

Morgan Freeman patrí k žijúcim hereckým legendám, ktoré majú za sebou množstvo veľkých úloh v tých najväčších filmových snímkach. Okrem toho, prečo nosí stále na ľavej ruke rukavicu, sa nedávno vyjadril aj k tomu, prečo je súčasťou jeho doplnkov aj zlatá náušnica, píše LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už 85-ročný herec Morgan Freeman je veľkou ikonou filmového sveta a jeho nezameniteľný hlas aj vystupovanie dali hneď niekoľkým filmom špeciálnu energiu. Okrem toho, že má v sebe herecké nadanie a desaťročia sa ho ľudia pýtajú na rôzne témy ohľadom natáčania, skrýva aj pár záhad, ktoré postupne odhaľuje.

Foto: Profimedia

Počas otváracieho ceremoniálu futbalových majstrovstiev sveta v Katare vystupoval Freeman v príhovore s chlapcom bez dolnej časti tela, pričom americký herec mal na ľavej ruke rukavicu, ktorej zmyslu v novembri 2022 málokto rozumel. Ukázalo sa však, že je to ochrana na jeho ruku, ktorou od autonehody z roku 2008 nemôže pohnúť.

Záhada náušníc

Netrvalo dlho a okolo osoby skúseného herca sa začala riešiť ďalšia „záhada“. Opäť sa to týkalo jeho imidžu, no tentokrát sa z ruky presunula pozornosť na hlavu. Možno nepodstatná a dnes úplne bežná súčasť mužskej aj ženskej vizáže sú náušnice.

Foto: MovieStillsDB

Fanúšikom tohto druhu doplnkov je aj Morgan Freeman, ktorého môžeme na rôznych aj starších fotografiách vidieť s náušnicami na ušiach. Ako sám priznal, šperky vo všeobecnosti začal nosiť ešte ako mladík, keď videl ostatných hercov na prehliadkach a premiérach s retiazkami, prsteňmi či aj náušnicami.

Majiteľ Oscara z roku 2005 má k dnešnému dňu majetok v hodnote približne 250 miliónov dolárov a v jeho kariére sa toho za ostatné desaťročia mnohé zmenilo. Čo sa však nezmenilo, sú zlaté náušnice, ktoré nosí z jedného jednoduchého dôvodu.

Robili to tak námorníci, budem to robiť aj ja

„Ach, áno, moje náušnice, často dostávam otázky tohto druhu. Nosím ich z jednoduchého dôvodu. Pravdou je, že majú takú hodnotu, že ak by som náhodou zomrel na nejakom zvláštnom mieste mimo domova, ľudia by z ich predaja mohli kúpiť rakvu, do ktorej by ma vložili. Robili to tak námorníci, tak to budem robiť aj ja,“ cituje jeho vyjadrenie portál LAD Bible.

Foto: Profimedia

Pravý dôvod nosenia zlatých náušníc je teda mierne morbídny, no zároveň je to pre Freemana istá forma talizmamu, ktorým sa prirovnáva k námorníkom.

Uložiť článok

Najnovšie články