Foto: Profimedia

Prečo mal Morgan Freeman počas otváracieho ceremoniálu MS v Katare rukavicu len na jednej ruke?

Futbalové majstrovstvá sveta v Katare boli už pred začatím opradené mnohými zvláštnosťami a kontroverziami. Jednou zo svetlých stránok bola účasť Morgana Freemana na otváracej ceremónii. Mnohí fanúšikovia si všimli, že mal rukavicu len na jednej ruke. Prečo ju herec musí nosiť?

Článok pokračuje pod videom ↓

Prečo má herec rukavicu len na jednej ruke?

Súčasťou otváracieho ceremoniálu MS v Katare bol aj populárny herec Morgan Freeman. Ako informuje portál UNILAD, pozornému oku divákov neušlo, že na jednej z rúk mal rukavicu. Podľa portálu News je to špeciálna kompresná rukavica, ktorú musí nosiť od roku 2008. Počas vážnej autonehody totiž utrpel poranenie, ktoré zapríčinilo paralýzu ruky.

Foto: Profimedia

Dnes už 85-ročný herec podstúpil niekoľko operácií, utrpel však poškodenie nervov a následky znáša do dnešného dňa. Kompresná rukavica podporuje krvný obeh v poranenej ruke. V roku 2010 sa Freeman vyjadril, že ani 2 roky po nehode sa stav jeho ruky nezlepšil a stále ňou nedokázal pohybovať.

Foto: Profimedia

Otváracieho ceremoniálu sa zúčastnil napriek bolestiam

„Všimli ste si, že rukou pohnete asi miliónkrát denne? Ak ňou prestanete hýbať, opuchne,“ vyjadril sa Freeman. Navyše, herec trpí aj fybromialgiou, ktorá mu spôsobuje konštantné bolesti. Pre Esquire sa vyjadril, že bolesť mu vystreľuje z ramena, cíti ju v celej ruke a je to skutočne neznesiteľné. Ani to ho však neodradilo od účasti na MS v Katare. Fanúšikov ohromil tým, že sa na pódiu objavil po boku Ghanima al-Muftaha, katarskej hviezdy na YouTube.

Foto: Profimedia

Podľa Fox News Ghanim trpí zriedkavou vrodenou poruchou — syndrómom kaudálnej regresie. Kým sa herec prechádzal po javisku, Ghanim predčítal z Koránu. Keď sa Freeman al-Muftaha opýtal, či má dovolené majstrovstiev sa zúčastniť, ten mu odpovedal nasledovne: „Boli sme vychovaní v presvedčení, že sme boli na tejto zemi rozptýlení ako národy, ako kmene, aby sme sa jeden od druhého naučili nájsť krásu v rozdieloch.“

Ghanim dodal, že svet by mohol žiť pod jednou strechou a byť domovom pre všetkých, keby sme sa navzájom rešpektovali a tolerovali. „Zišli sme sa tu teda ako jeden veľký kmeň a Zem je stanom, v ktorom všetci žijeme,“ zareagoval na to herec.

Najnovšie články