Reprofoto: Foto: Youtube (Koalafication)/Tik Tok(@stephunnyjane)

Akosi sa domnievame, že to, čo zviera, ktoré vyzerá rozkošne na fotografii, bude vydávať aj príjemné zvuky.

Koala je jedným zo symbolov Austrálie. Tento rozkošný medvedík, ktorý je v skutočnosti vačkovec, si svojím milým výzorom získal srdcia miliónov ľudí po celom svete. Aj preto mnohých ešte viac zasiahli nedávne zábery z Austrálie, keď pri požiari umieralo milióny zvierat, medzi nimi aj koaly. 

Mnohí ste sa pravdepodobne nad tým ani nezamýšľali, no viacerých užívateľov sociálnych sietí momentálne šokujú zvuky, ktoré koaly vydajú. Z nejakého dôvodu totiž, ako píše IFL Science, predpokladali, že koala bude vydávať milé tiché či slabé zvuky. To si myslel aj užívateľ Twitteru, ktorý zdieľal video koaly, pôvodne uverejnené na sociálnej sieti Tik Tok.

Tento zvuk vydávajú samce koaly, keď lákajú samičku. Podobný zvuk je zaznamenaný aj na tomto videu a opäť ide o lákanie partnerky.

Koaly ale v skutočnosti vydávajú celý rad pre nás zvláštnych zvukov. Nie je to iba „krochkanie“, ktoré ste mohli počuť vo videu vyššie. Dokážu tiež vydávať vysoký pískavý škrekot, ako ukazuje video koaly, ktorú iná vyhodila zo stromu.

Aj tieto videá dokazujú, že naša predstava o zvieratách a zvukoch, ktoré vydávajú, môže byť zásadne skreslená. Pri lepšom zamyslení by nás však tieto zvuky vôbec nemali udivovať, práve naopak. Predstava o tom, že by koaly vydávali iba tiché a milé zvuky je síce príjemná, no v prírode neužitočná.

Pre koaly je životne dôležité nájsť a prílákať samičku na párenie, či to, aby dokázali vydávať hlasné varovania v prípade nebezpečenstva.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )