Foto: Flickr/BagoGames

Hra Plague Inc. zaznamenala veľký nárast predaja.

Celosvetovou témou číslo jeden je v posledných dňoch koronavírus 2019-nCoV a jeho šírenie sa po svete. Z Číny sa rozšíril ako do Ameriky, tak aj do Európy. Strach alebo aj záujem o vírus ale tiež spôsobilo výrazné zmeny v predaji jednej počítačovej hry. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Možno aj vy ste hrali hru s názvom Plague Inc. Ide o stratégiu, kde je vašou úlohou pomocou neznámeho patogénu, vírusu, baktérie, spór, priónov, parazitov a podobne, vyhubiť ľudstvo. Začínate, samozrejme, s nakazením prvého pacienta a postupne sa staráte o to, aby sa patogén šíril čoraz viac a infikoval celý svet. Ľudstvo sa snaží proti chorobe brániť a vy tak musíte voliť správnu stratégiu, aby ste vyhrali.

Podľa BBC sa Plague Inc. stala minulú stredu najpredávanejšou hrou v Číne. Ľudia sa chcú vraj vyrovnať so strachom aj takýmto spôsobom.

Hra je k dispozícii ako na Androide zadarmo (s nákupmi v hre) a na iOS za 99 centov. Je možné si ju zakúpiť aj cez Steam, kde je momentálne v zľave za 5,99 eur.

V piatok spoločnosť Ndemic Creations, ktorá hru vyvíja, uviedla, že jej servery sa snažia vyrovnať s veľkým záujmom a že niektoré funkcie boli na nejaký čas nedostupné.