Foto: MovieStillsDB

Anticenu za "najhoršiu scénu" si odniesla Ginny.

Filmová séria z čarodejníckeho sveta priniesla pôvodne 8 filmov, ktoré uchvátili niekoľko generácií. Aj hit ako Harry Potter má však menej obľúbené či nepochopené scény, ktoré kritici radi rozoberajú. V tomto prípade obstála najhoršie scéna zo šiesteho filmu, ktorým bol Harry Potter a Polovičný princ. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Šiesty film zo série o Harrym Potterovi (Harry Potter and the Half-Blood Prince) sa niesol v temnejšom duchu, keďže Lord Voldemort (Ralph Fiennes) sa opäť dostával k veľkej moci, čo pocítili nielen čarodejníci, ale aj ľudia v muklovskom svete. Kým sa však dej presunie k udalostiam ako smrť Albusa Dumbledorea (Michael Gambon) či odhalenie, že práve Severus Snape je polovičný princ, sa v tejto snímke stane aj scéna, ktorá je podľa Collideru najhoršou vo filmovom spracovaní knižného hitu od J.K. Rowling.

Foto: MovieStillsDB

Najhoršie obstála postava Ginny Weasly (Bonnie Wright), ktorá je sestrou Rona (Rupert Grint) či dvojičiek Freda a Georgea (James a Oliver Phelphs). Zároveň je však presne od 6. pokračovania filmu aj priateľkou Harryho Pottera (Daniel Radcliffe). A práve ich zbližovanie vyhodnotili kritici ako najhoršiu, najzbytočnejšiu a najtrápnejšiu scénu všetkých potterovských filmov.

Ide o zbytočnú scénu

Ide o scénu z Vianoc, ktoré Harry trávi v dome Weaslyovcov. Krátko predtým, než na nich zaútočia smrťožrúti, sa naskytne chvíľa, kedy sa Harry a Ginny stretnú na schodoch. Ginny si kľakne a zaviaže Harrymu šnúrku na topánke, pričom o pár sekúnd na to už stoja pár centimetrov od seba a všetko nasvedčuje tomu, že sa pobozkajú.

Moment však, našťastie podľa kritikov, prerušia smrťožrúti. Collider píše o tejto scéne ako o zbytočnej a prázdnej. Zaberá čas z filmu, vôbec nič nevyrieši, keďže Harry a Ginny majú k sebe bližšie už nejaký ten čas a táto scéna ich o nič viac nezblížila. Scéna je tiež bezdôvodná, nezapadá do konceptu, počas nej je trápne ticho a postavu Ginny to zbytočne stavia do nepríjemnej pozície.

Najnovšie články