Foto: MovieStillsDB

Užívanie návykových látok sa odrazilo aj na hercovom výzore.

Matthew Perry priznal, že počas natáčania seriálu Priatelia sa jeho výzor menil v závislosti do toho, aké návykové látky v danom období užíval. Napríklad, keď pil veľa alkoholu, začal priberať, všimnúť si to mohli aj diváci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Po alkohole priberal, po tabletkách chudol

Matthew Perry prezradil, ako môžu diváci zistiť, aké drogy užíval v rôznych obdobiach počas natáčania Priateľov. Ako píše Mail Online, vraj stačí sledovať, ako sa menil jeho výzor. 53-ročný herec otvorene hovorí o neľahkom boji so závislosťou.

V rozhovore pre Page Six prezradil, že pri sledovaní Priateľov si stačilo všímať, ako sa menila jeho váha a brada. Jeho výzor sa kvôli užívaniu návykových látok menil zo série na sériu. Priznáva, že keď seriálový Chandler priberal, znamenalo to, že Perry v danom období holdoval alkoholu. Keď bol veľmi chudý, znamenalo to, že bral opiáty. Ak mal k tomu aj briadku, bolo to znamenie toho, že v tom čase užíval naozaj veľké množstvá liekov.

Foto: MovieStillsDB

Úloha Chandlera Binga priniesla Perrymu obrovskú slávu prakticky zo dňa na deň. Avšak kým na obrazovkách to bol zdanlivo bezstarostný a večne vtipkujúci muž, realita bola celkom iná. Následkom toho, že pil obrovské množstvá alkoholu a jedol priehrštia opiátov, mu lekári dávali len minimálnu šancu na prežitie.

Temné obdobie má už za sebou

Aby sa zotavil, podstúpil 15 liečení v odvykacích zariadeniach a žalúdok mu museli operovať 14-krát. Závislosť u neho pravdepodobne spustila nehoda na lyžiach, zranenie utrpel v roku 1997. Lekár mu predpísal Vicodin. Niekoľko tabliet sa následne zmenilo na dlhoročný boj so závislosťou. Ako sme vás informovali v predchádzajúcich článkoch, v najhoršom období bral herec aj 55 tabliet denne.

Foto: MovieStillsDB

Dodáva, že sláva mu na pár mesiacov dodala pocit, že svet je gombička. Rýchlo ale zistil, že prázdnotu v živote nezaplní. Žiaľ, Perryho problémy pretrvávali roky a herec sa opäť ocitol na hrane medzi životom a smrťou v čase, keď mal 49 rokov. Kvôli užívaniu veľkých dávok opiátov mu prasklo črevo.

Na dva týždne upadol do kómy, v nemocnici strávil takmer pol roka. Našťastie, to najhoršie má dnes za sebou a myslí si, že už je takpovediac v bezpečí. Verí, že sa už k svojim temným zlozvykom nevráti. Zážitok blízky smrti mu otvoril oči.

Najnovšie články