Foto: Unknown author, Taken in 1886, Wikimedia Commons, Public Domain / Public Domain

Touto prácou si síce dokázala viac než slušne zarobiť, no ako vysvetľuje All That’s Interesting, všetko nasvedčuje tomu, že nechcela byť celý svoj život iba za čudáčku.

Rozhodla sa teda zmeniť jeho smerovanie a žiť plnohodnotný život. Nebyť len atrakciou, ktorá je ľuďom na smiech. History Daily dopĺňa, že jej zámerom bolo vlastne zarobiť si v cirkuse dostatok peňazí, ale potom chcela získať vzdelanie.

Foto: Public Domain

Chcela dať svoj život do normálu, postihlo ju však veľa zla

Mnoho informácií o tom, ako vyzeral jej život po vystupovaní v cirkuse, nie je známych. Spomína sa však niekoľko tragédií, ktoré ju postihli, ako napríklad smrť otca a brata. No v jej živote nechýbali ani pozitívne momenty.

Podarilo sa vypátrať, že 28. júna 1905 sa vydala za Roberta Savelyho. Napriek tomu, že si našla manžela, prišla ďalšia rana osudu a nebolo jej dopriate vychovávať dieťa. Ich dcéra zomrela iba niekoľko mesiacov po pôrode a smrť postihla aj ďalšie dieťa, ktoré si s manželom adoptovali a chceli ho vychovávať.

Ella napokon zomrela už vo svojich 51 rokoch. O život ju predčasne pripravila agresívna choroba: podľahla rakovine hrubého čreva. Dodnes sa o nej hovorí ako o Ťavom dievčati. Bola však plnohodnotným človekom, ktorý túžil po rovnakých veciach ako každý z nás.

Najnovšie články