panomario.com

Matka príroda je naozaj silnejšia a mocnejšia než my všetci dohromady. Jasným dôkazom toho je aj táto nádherná pláž nachádzajúca sa v Číne, ktorá sa každoročne na jeseň mení na nádherný karmínovo červený koberec.

Predstavte si, že je leto a vy sa prechádzate na pláži po horúcom piesku. Do piesku zabárate nohy, ohadzujete sa ním alebo z neho staviate hrady. Ľudia častokrát určujú krásu pláží nie len podľa toho, ako vyzerá more, ale aj podľa toho, aký piesok sa na nej nachádza. Určite každý z nás pozná naozaj očarujúce destinácie plné toho najkrajšieho piesku, vďaka ktorému pláž vyzerá naozaj neskutočne nádherne. V Číne sa však nachádza jeden unikát, ktorý takmer vôbec nepripomína takéto pláže, ako si predstavujete. Ide totižto o pláž, ktorá sa nazýva Červená pláž a vyzerá naozaj neskutočne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Červená pláž sa nachádza v meste Panjin, v severovýchodnej časti Číny, v provincii Liaoning pri Bohaiskom zálive, ktoré sa rozhodne môže svetu pochváliť tým, čo ukrýva v blízkosti. Len niekoľko kilometrov od tohto čínskeho mesta sa totiž nachádza naozaj nádherná pláž, jedna z najkrajších. Až na to, že takmer vôbec nevyzerá ako by išlo vôbec o pláž. Turistami je veľmi vyhľadávaná a ľudia po celom svete sa nadchýnajú jej krásou a pridávajú si ju do svojich zoznamov miest, ktoré by chceli niekedy vidieť, a to všetko určite oprávnene.

Celá táto nádhera je spôsobená červenou morskou riasou, ktorá sa nazýva Sueda. Je to jedna z mála rastlín, ktoré dokážu rásť a žiť aj vo vysoko alkalickej pôde, aká sa napríklad na Červenej pláži nachádza. Kvitnúť začína v apríli alebo máji, a na začiatku má svetlo červenú farbu, v lete je táto rastlina úplne zelená a na jeseň sa začína divadlo. Na jeseň má táto riasa ohnivočervenú farbu a celá pláž sa tak premení zo zelenej na karmínovo červenú. Prostredie teda vyzerá, akoby bolo zahalené nádherným a výrazným červeným kobercom.

Jia Mi
flickr.com

Červená pláž je taktiež aj prírodnou rezerváciu a väčšina z jej plochy je pre obyčajných turistov uzavretá. Iba malá časť je otvorená aj širokej verejnosti, ale to vôbec nikomu nevadí, kedže každoročne sa na ňu rado príde pozrieť veľa zvedavcov. A práve aj pre tento dôvod bolo pre turistov na tomto území postavené mólo, aby sa aj obyčajní ľudia mohli prejsť po Červenej pláži a vychutnali si tak nádherný výhľad na čarovnú a hlavne nezvyčajnú pláž.

Prírodná rezervácie Červená pláž predstavuje taktiež naozaj rozmanitý ekosystém, v ktorom žije viac ako 260 druhov vtákov a 399 druhov voľne žijúcich živočíchov. Aby sa takto zachovala v bezpečí, v roku 1988 získala štátnu úroveň ochrany. Zároveň sa jedná aj o najväčšie trvalo zamokrené územie na svete, teda o najväčšiu mokraď nielen Ázie, ale aj celého sveta. Vyskytujú sa tu napríklad čajky morské, žeriavy kráľovské, a aj preto je tiež táto oblasť nazývaná “domovom žeriavov”. Pre svoju rozmanitosť a veľkolepú krásu je Červená pláž jedným z tých miest, ktoré akoby pochádzali z inej planéty, a preto je naozaj ťažké uveriť, že také niečo skutočne existuje. Je len ďalším dôkazom toho, ako vie byť matka príroda mocná.

panomario.com
panomario.com
suna.e-sim.org
suna.e-sim.org
suna.e-sim.org
suna.e-sim.org
flickr.com
flickr.com
flickr.com
flickr.com

Pozri aj: Tieto geniálne záhrady starých Aztékov nemali na svete páru. Boli postavené na vode

interez.sk (Alexandra Geletová), wikipedia.org

Uložiť článok

Najnovšie články