Foto: TASR/AP

Znalkyňa spracováva psychologický profil páchateľa, čo má okrem iného pomôcť aj k určeniu motívu.

Netrpel duševnou chorobou. Tak znie zistenie znalkyne-psychologičky, ktoré pri štvrtkovom pojednávaní bezpečnostného výboru uviedla štátna zástupkyňa Jana Murínová. Ide o profil páchateľa minuloročnej tragickej streľby na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe.

Psychologický profil

„Páchateľ nebol postihnutý duševnou poruchou,“ uviedla Murínová. Dodala tiež, že keď bude celý posudok dokončený, znalkyňa je pripravená zverejniť závery a obhájiť ich. Štátna zástupkyňa v tejto veci žiada verejnosť o trpezlivosť, informuje CNN Prima News.

Znalkyňa spracováva psychologický profil páchateľa, čo má okrem iného pomôcť aj k určeniu motívu. „Ideme hlboko do histórie života,“ povedala Murínová.

Pri streľbe 21. decembra v centre Prahy prišlo o život 14 ľudí, medzi ktorými sa nachádzali študenti aj pedagógovia.

Vo svojom trápení nikto nemusí byť sám. Ak prežívate náročné obdobie, tím profesionálov s dlhoročnou praxou je tu pre vás 24 hodín denne, na webe linkanezabudka.sk nájdete pomoc cez telefón alebo mailom. Vyhľadať pomoc nie je prejavom zlyhania a slabosti, naopak, je to prejavom sily človeka, postarať sa o seba či svojich blízkych.
Uložiť článok

Najnovšie články