Ilustračná foto: Unsplash

Niekomu sa to nepodarí ani za celý život...

Život nie je vždy jednoduchý a v mnohých situáciách skúša, nakoľko sme silní a odolní. Tie najnáročnejšie situácie nás dokážu preveriť najviac, no platí, že tie najväčšie životné pravdy spravidla nachádzame vtedy, keď sa cítime najhoršie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Inak to nie je ani pri týchto 6 veciach, ktoré popísal portál I Heart Intelligence. Najsilnejší ľudia sú totiž tí, ktorí ich dokázali pochopiť. 

#1 Nič netrvá večne

Vzťah, priateľstvo, životná etapa či dokonca život – nič netrvá večne. Všetko má svoj začiatok a koniec, no život je príliš krátky na to, aby sme premýšľali negatívne. Myslíte na súčasnú chvíľu a keď vám niečo prináša radosť, užívajte si to, kým to tu je. 

#2 Žiaden úspech sa nezaobíde bez zlyhaní

Úspech bez pádov jednoducho neexistuje. Je to presne ako sa hovorí – chyby nerobí len ten, kto nič nerobí. Akonáhle niečo chcete dosiahnuť, musíte počítať s tým, že sa to nezaobíde bez pádov, ktoré môžu byť veľakrát poriadne tvrdé. 

#3 Hovoriť o plánoch a pracovať na nich nie je to isté

Hovoriť o niečom je jedna vec, no snažiť sa o to, aby sa to splnilo, je vec úplne iná. Množstvo ľudí má nekonečne veľa plánov, no keď sa ich spýtate, čo robia preto, aby sa im splnili, ostanú jednoducho ticho – pretože nerobia nič. Ak po niečom túžite, musíte na tom jednoducho pracovať a veľakrát ísť na dno svojich síl. 

Photo by Joshua Reddekopp on Unsplash

#4 Peniaze vôbec nie sú všetko

Samozrejme, že peniaze sú dôležité, a dávajú nám slobodu. V živote sú však ďaleko dôležitejšie veci. Znie to ako to najväčšie klišé, no pravdou je, že tie najúžasnejšie veci si nedokážeme kúpiť ani za všetky peniaze sveta. Je teda skvelé ich mať, no nezabúdajte popri ich zarábaní ani na veci, na ktorých v živote naozaj záleží. 

#5 Šťastie je cesta, nie cieľ

Veľa ľudí vám povie, že ich cieľom je “byť šťastný”. Neuvedomujú si však pritom, že šťastie je samotná cesta, nie nejaká “cieľová destinácia”. Užívajte si každý jeden proces a svoje vnútorné premeny – aj tie najmenšie. 

#6 Dokonalosť neexistuje

Nech by ste sa o jej dosiahnutie snažili akokoľvek – bez ohľadu na to, v ktorej oblasti v živote – jednoducho sa vám to nepodarí, pretože neexistuje. Môžeme sa k nej snažiť priblížiť, no neustále ju v niečom hľadať a snažiť sa o ňu je maximálne kontraproduktívne. 

iheartintelligence
Všetko začína v tvojej hlave

Viac článkov