Foto: wikipedia.org

Spomínate si na tieto krásne citáty?

Medvedík Pú je možno rozprávková bytosť, ktorá bola stvorená preto, aby rozveselila detská srdiečka, no to neznamená, že v jeho múdrostiach a v múdrostiach jeho priateľov sa nenájde aj dospelý človek. Ak nabudúce budete potrebovať trochu povzbudenia či trochu pekných slov na zamyslenie, ktoré vás môžu inšpirovať, skúste si prečítať niektoré z týchto citátov. Ak by sme všetci nasledovali Púove rady, svet by bol hneď krajším miestom.

#1 “Vždy sa dostanem tam, kam chcem ísť, keď odídem odtiaľ, kde som už bol.”

#2 “Veci, ktoré ma robia rozdielnym, sú veci, ktoré ma robia mnou.”

#3 “Ako vyhláskuješ lásku?” opýtalo sa prasiatko. “To nehláskuješ, to cítiš,” odpovedal Pú.

#4 “Aké mám šťastie, že mám v živote niečo, čo robí každú rozlúčku tak ťažkou.”

#5 “Nemôžeš byť iba vo svojom rohu lesa a čakať, kým ostatní prídu za tebou. Niekedy musíš aj ty prísť za nimi.”

pexels.com

#6 “Rieky to už dávno vedia: netreba sa ponáhľať. Jedného dňa sa tam aj tak všetci dostaneme.”

#7 “Niektorí ľudia sa rozprávajú so zvieratami. Nie veľa z nich ich však počúva. A to je ten problém.”

#8 “Prasiatko si všimlo, že aj keď má veľmi malé srdce, dokáže uniesť obrovské množstvo vďačnosti.”

#9 “To, že nejaké zviera je veľké neznamená, že netúži po láske a milosti. Akýkoľvek veľký sa Tiger zdá byť, pamätajte, že chce presne toľko lásky, ako ktokoľvek iný.”

#10 “Si odvážnejší, silnejší a múdrejší, než si myslíš.”

#11 “Ak sa zdá, že osoba, s ktorou sa rozprávaš, nepočúva, buď trpezlivý. Môže to byť jednoducho kvôli tomu, že má v uchu malý kúsok špiny.”

#12 “Myslím si, že pokiaľ snívame, nebudeme od seba dlho odlúčení. Ak sa nachádzame navzájom v našich snoch, potom môžeme byť spolu stále.”

#13 “Ak chceš žiť sto dní, tak ja chcem potom žiť sto mínus jeden deň, aby som nikdy nemusel žiť bez teba.”

#14 “Ale nie je to až také jednoduché…Poézia a zvuky nie sú veci, ktoré dostaneš, sú to veci, ktoré dostanú teba. A všetko, čo musíš urobiť, je ísť na miesta, kde ťa môžu nájsť.”

#15 “Nikdy nebolí hľadať slnko.”

pexels.com

#16 “Každý deň strávený s tebou je môj najobľúbenejší deň.”

#17 “Deň bez priateľov je ako hrniec, v ktorom nezostala už ani jediná kvapka medu.”

#18 “Niekedy práve tie najmenšie veci zaberajú v srdci najviac miesta.”

#19 “Najkrajšia vec na daždi je tá, že vždy prestane.”

#20 “Koniec koncov, nemôžem sa na nič sťažovať. Mám predsa svojich priateľov.”

#21 “Niektorí ľudia sa starajú až príliš. Myslím, že sa to nazýva láska.”

#22 “Je väčšia zábava rozprávať sa s niekým, kto nepoužíva dlhé komplikované slová. Namiesto toho používa krátke a jednoduché, napríklad: Čo si dáme na obed?”

#23 “Aj keď nie sme spolu, pamätaj, že stále som s tebou.”

#24 “Sú to zábavné veci, nehody. Nikdy ich nemáte, až kým sa vám nestanú.”

#25 “Niekedy zistíš, že vec, ktorá sa javila ako úplne obyčajná, je celkom iná, keď sa dostane von a otvorí sa.”

#26 “Jednou z výhod neusporiadanosti je to, že človek vždy nájde niečo nové.”

#27 “Nuž,” povedal Pú, “to, čo mám najradšej, je…” A tu sa musel zastaviť a popremýšľať. Pretože aj keď jedenie medu bola veľmi dobrá vec, chvíľa pred tým, ako ho začal jesť, bola ešte lepšia, no nevedel prísť na to, ako sa to volá.

#28 “Neexistuje niečo, čomu by balón nedokázal zdvihnúť náladu.”

#29 “A naozaj, vôbec to nie je dobré, mať niečo vzrušujúce…pokiaľ nemáte niekoho, s kým to môžete zdieľať.”

#30 “Aký je deň?” spýtal sa Pú. “Je dnes,” odpovedalo prasiatko. “Môj najobľúbenejší deň,” povedal Pú.

pexels.com
powerfulmind
Všetko začína v tvojej hlave
Uložiť článok

Viac článkov