Leto je ten najlepší čas, aby ste sa zbalili a plnili si svoje cestovateľské sny. Lenže s toľkými možnosťami nie je niekedy ľahké vybrať si tú správnu.

My vám dnes prinášame niekoľko tipov na to, čo by vás mohlo osloviť podľa toho, aké ste znamenie. Možno tomu až tak neveríte a beriete to s rezervou, no dajte tomu šancu. Veď aj astrológia, podobne ako psychológia, rozdeľuje ľudí na určité typy, ktoré viac či menej vystihujú každého z nás. Niečo na tom bude, takže ak neviete, ako využiť dovolenkový čas, pustite sa do čítania!

Baran (21. marec – 19. apríl)

Prudko nezávislí Barani nemajú radi, keď majú kráčať po vychodených chodníčkoch. Oveľa radšej sa pustia do bláznivých nápadov a s odvahou objavujú doposiaľ nepoznané. Mainstreamové turistické destinácie, ktoré žiaria na každej reklamnej fotografii, nie sú nič pre nich. Odporúčame navštíviť starobylú Petru v Jordánsku alebo si užiť relax pri Červenom mori.

Unsplash.com/Brian Kairuz

Býk (20. apríl – 20. máj)

Ľudia narodení v znamení Býka vždy s vášňou a pôžitkom hľadajú radosť zo života. Dokážu sa rozmaznávať a podľa toho si vyberajú aj miesto na dovolenku. Ak k ním patríte, osloviť by vás mohlo Taliansko, ktoré je povestné nielen dobrým jedlom a vychýrenými pamätihodnosťami, ale aj milými a priateľskými ľuďmi. Či si už vyberiete turistiku v Dolomitoch, plavenie sa po benátskych kanáloch alebo výbornú pizzu v Ríme, určite v tom nájdete niečo, čo vašu dovolenku urobí nezabudnuteľnou.

Blíženci (21. máj – 20. jún)

Blíženci žijú veľmi energickým životom a pre svoju komunikatívnosť obľubujú párty a večierky. Osloviť by vás mohlo miesto, kde ľudia dokážu pri pive predebatovať celé hodiny. Máme pre vás hneď dve možnosti – buď sa môžete vydať k našim českým bratom alebo ak chcete trochu cestovať a objavovať, navštívte svojrázne a zábavu milujúce Írsko. V oboch prípadoch máte možnosť užiť si spoločnosť príjemných ľudí a vychutnať si dobré pivo.

Unsplash.com/Adam Markon

Rak (21. jún – 22. júl)

Ľudia narodení v znamení Raka milujú vodný živel, ktorý ich dokáže nabiť energiou. Zároveň okolo seba potrebujú mať svojich blízkych, s ktorými budú môcť zdieľať svoje emócie a pocity. More a pláž je presne to, čo Raky potrebujú, no treba dať pozor na to, aby nebola preplnená. Nech sa chystáte na dovolenku kamkoľvek do Stredomoria, vyberte si skôr menej známe lokality, aby ste sa vyhli davom ľudí, ktorí by vás mohli vyrušovať a pokaziť vám oddych.

Lev (23. júl – 22. august)

Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi energickí, vedia oceniť kvalitu a nedokážu len tak ležať na pláži a nič nerobiť. Ak k nim patríte, mali by ste si vybrať rušnú a o čosi luxusnejšiu destináciu, lebo práve v nej by ste sa mohli cítiť ako ryba vo vode. Chcete zažiť vzrušenie, spoznať nových ľudí a okúsiť niečo výnimočné. Práve preto by ste nemali siahať po osvedčenej klasike, ale skôr po niečom extravagantnejšom. Čo by ste povedali na taký Dubaj?

Unsplash.com/Denis Harsch

Panna (23. august – 22. september)

Toto zemné znamenie je charakteristické svojou praktickosťou a poriadkumilovnosťou. Rovnako ako všetko vo svojom živote, aj dovolenku si naplánujú do najmenších detailov, aby ju mohli využiť čo najproduktívnejšie. Preto by sa mali vyhnúť rušným miestam a preplneným plážam a vybrať si aktívnu dovolenku, ktorá im ponúkne objavovanie nepoznaného a obohatí ich pohľad na svet. Osloviť vás môžu malé mestečká v Stredomorí, ktoré vám ukážu miestnu kultúru, ale aj africké Nairobi či Argentína a jej krásy.

Váhy (23. september – 22. október)

Ideálna dovolenka pre Váhy je tá, ktorú strávia v dobrej spoločnosti a niekde vonku. Nadchnúť ich dokáže skúmanie starobylých miest, ktorých história dokáže Váhy priam pohltiť. Odporúčame vydať sa na dovolenku do klasických európskych metropol, ako sú Rím či Paríž, prípadne Lisabon či Barcelona, no ak je toto všetko pre vás málo zaujímavé, vydajte sa do Maroka, ktoré ukrýva perlu ako stvorenú pre vás – mesto Marrákeš.

Škorpión (23. október – 21. november)

Škorpióni sú dobrodruhovia, ktorí pred výzvou necúvnu, ale sa do nej z chuti pustia. Obľubujú mierny pocit výstrednosti a inakosti a preto, ak k nim patríte, by vás mohol osloviť výlet na Nový Zéland či do škandinávskych krajín, ktoré vám môžu ponúknuť aj adrenalín aj niečo nové a nezvyčajné. Skúste to!

Unsplash.com/Vincent Guth

Strelec (22. november – 21. december)

Strelci sú dobre známi svojou láskou k cestovaniu, ktorá pramení v ich prirodzenej zvedavosti. Nedokážu obsedieť na jednom mieste a neraz majú problém vybrať si len jednu destináciu. Ak ste Strelec, vykašlite sa na to – prečo by ste si nemohli dať rovno dovolenkové turné? Ak v cestovkách nie je nič pre vás, vezmite si auto a vydajte sa objavovať Európu. Uvidíte, že sa vrátite nabití zážitkami a plní tých najlepších dojmov.

Kozorožec (22. december – 19. január)

Ľudia narodení v tomto znamení vedia oceniť kvalitné miesta, na ktoré sa radi vracajú. Nemajú radi prudký výstup zo svojej komfortnej zóny a preto vedia oceniť aj klasickú dovolenku v Chorvátsku či Bulhrasku. Vedia totiž, čo od nej môžu očakávať. No ani Kozorožci nie sú takí konzervatívni, ako sa zdajú. Z času na čas sa nakopnú a pustia sa do niečoho nového a vzrušujúceho.

Vodnár (20. január – 18. február)

Títo ľudia milujú objavovanie. Kohokoľvek a čohokoľvek. Sú veľmi činorodí a nevedia len tak ležať na pláži a nič nerobiť – potrebujú akciu. Osloviť by ich mohol rušný New York, ale rovnako aj exotický Vietnam. Oboje ponúkajú množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť a ľudí, ktorých stojí za to stretnúť. Je len na vás, čo si vyberiete.

Unsplash.com/Stig Ottesen

Ryby (19. február – 20. marec)

Ako typické vodné znamenie, aj Ryby to ťahá k moru, ktoré ich dokáže nabiť neuveriteľnou energiou. Ide o skutočné more a nie o to, ktoré môžete vidieť kdesi z rezortu, zatiaľčo kráčate k hotelovému bazénu. Základná podmienka pre dovolenku je teda stanovená, no máme ešte niekoľko tipov. Vyskúšajte výlet loďou, na ktorej by ste sa mohli plaviť pomedzi ostrovy či rôzne zálivy. Grécko vám na to ponúka hŕbu možností.

Našli ste sa v týchto tipoch? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Toto je to, čo vám zničí život, zhrnuté do 5 slov (na základe vášho znamenia)

yourtango
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )