Milí ľudia sa snažia, aby všetci ostatní vôkol nich boli šťastní, no v skutočnosti sú to oni, ktorým šťastie chýba.

Milí a láskaví ľudia sú tu pre nás vždy, keď ich potrebujeme. Poskytnú nám svoje rameno na vyplakanie, poradia nám, utešia nás, pomôžu a nikdy za to nič nechcú. Riešia naše problémy, no nikdy nehovoria o tých svojich. A práve preto, že o sebe nikdy nehovoria, druhí nemajú ani potuchy o tom, že aj oni sú niekedy nešťastní. Šťastie nepochádza z poskytovania týchto „služieb“ a láskavosť nie je vždy cesta k blaženosti. A tu je dôvod prečo.

Tiež majú túžby

Rovnako ako všetci ostatní, aj tí milí ľudia majú svoje túžby. To, čo nás robí šťastnými, záleží len na túžbach, ktoré sú v nás ukryté. Prirodzene, úsmevy a ďakovné slová prinesú trochu šťastia do života, no to neznamená, že tí ľudia sú skutočne šťastní. Pretože stále v ich srdci niečo chýba.

Dávajú príliš veľa

Ľudia prekračujú svoje vlastné hranice a dávajú iným až príliš veľa. Aj keď za svoju veľkorysosť neočakávajú od ostatných nič, strácajú kontrolu, kedy sa majú zastaviť.

pexels.com

Očakávajú spravodlivé zaobchádzanie

V predchádzajúcom bode sme písali, že za svoje činy neočakávajú nič. Je to pravda, teda až na jednu vec, a tou je spravodlivé zaobchádzanie. Očakávajú, že s nimi budú ostatní tiež zaobchádzať s rovnakou láskavosťou. To však nakoniec vedie k ľútosti a sklamaniu. Svet je totiž nemilosrdný a nie taký súcitný, ako si ľudia myslia.

Obetujú sa

Milí a láskaví ľudia často trpia nedostatkom spánku a nedbajú o svoje pohodlie a zdravie v takej miere, ako by mali. Dokonca zanechávajú dôležitú prácu len preto, aby pomohli ostatným a urobili ich šťastnými. Nič ich nedokáže zastaviť, preto sa veľakrát obetujú – na úkor seba.

Niekedy si neveria

Ľudia nie sú nikdy spokojní s tým, čo robia. A keď sa milým ľuďom náhodou nepodarí pomôcť tomu druhému, môžu upadnúť do depresií. Začnú sa obviňovať, že to môže byť aj ich chyba a niekedy tak strácajú dôveru v seba samých.

pexels.com

Veľmi veľa premýšľajú

Problém s láskavými ľuďmi spočíva v tom, že keď nepomáhajú ostatným, začnú veľmi veľa premýšľať. Premýšľajú nad všetkými nepríjemnosťami a zlými vecami, ktoré sa mohli stať. Potom premýšľajú aj nad sebou a nad svojím životom a vždy to vedie k tomu, že skončia veľmi nešťastní.

Príliš pracujú

Sú to perfekcionisti. Majú tendenciu venovať všetok svoj čas a úsilie jednej úlohe, ktorá musí byť splnená do posledného detailu. Potom si neuvedomujú, že pracujú až príliš a niekedy to dokonca ani nestojí za to.

Boja sa, aby niekomu neublížili

Takíto ľudia vždy pochybujú o svojich krokoch. Pravidelne si spätne opakujú všetky rozhovory v hlave a obávajú sa, aby niekoho neurazili, alebo aby svojimi slovami niekoho neranili.

pexels.com

Sú inteligentní

Ich inteligencia im neumožňuje byť šťastnými. Myseľ majú vždy zaneprázdnenú pri analýze situácií a ich negatívnych následkov. Tie pozitívne väčšinou nezohľadňujú.

Ale aj napriek tomu všetkému, láskavosť má svoje odmeny. Pomáhate ostatným žiť lepší život a nebojte sa, ľudia si to všímajú a veľmi si to cenia. Aj keď to niekedy nedajú najavo. Každá akcia má nejakú reakciu a možno ste vy práve tými, ktorí hýbu svetom.

Pozri aj: 15 najkrajších citátov, ktoré vás postavia na nohy, keď vám bude najťažšie

tapoos
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )