Dobrá správa pre všetkých, ktorí sa v spoločnosti ľudí necítia príliš komfortne.

Je veľmi nepríjemné, ak sa pri vete zakokceme, alebo sa pomocou našich slov a pohybov dostaneme do trápnej situácie. Ak máte z rozhovorov v spoločnosti obavy, možno nebude na škodu vyskúšať niektoré z týchto trikov. Z levelu outsidera sa môžete dopracovať až na level nindža.

Nohy prezrádzajú všetko

porozumietludom2
bustle.com

Podľa nôh dokážete o človeku povedať, či ho napríklad daný rozhovor zaujíma alebo nie. Ak sa budete blížiť k skupine ľudí a všetci sa otočia smerom k vám, pričom ich nohy budú smerovať taktiež k vám, môžete si byť istí, že ste tam vítaní. Ak sa otočia len v hornej polovici tela, tak je pravdepodobné, že ich pri rozhovore rušíte.

Buďte na rovnakej strane

porozumietludom3
thefiveabilities.com

Ak vycítite, že sa blíži nejaký rozhovor, dajte si záležať, aby ste s daným človekom boli na rovnakej strane stola, resp. sa k nemu priblížte. Vyhnite sa rozhovoru cez stôl. Takýmto spôsobom prelomíte fyzickú bariéru a vyhnete sa prípadným konfliktom.

Prikyvujte

Všetci máme radi, ak s nami druhí súhlasia. Ak sa budete snažiť niekoho o niečom presvedčiť, skúste pri tom prikyvovať hlavou. ľudia, ktorých budete presviedčať budú inštinktívne prikyvovať späť a hlboko vo svojom podvedomí začnú súhlasiť s tým, čo hovoríte.

Dotyky nie sú na škodu

porozumietludom1
lifeaspire.com

Je dokázané, že servírky, ktoré sa jemne dotkli ramena zákazníka, dostali väčšie prepitné. Fyzický kontakt buduje vzťah a v podstate “oklamete” ľudí tak, že vás začnú mať radi, vzbudíte v nich priateľské pocity. Vždy si ale uvážte, ku komu si to môžete dovoliť.

Prekrížte si ruky

porozumietludom5
psychologytoday.com

Tu je rýchly návod ako zistiť, či vaši poslucháči dávajú pozor. Keď budete zhruba v polovici svojho fascinujúceho príbehu, prekrížte si ruky. Ak to urobia aj ľudia, ktorí vás počúvajú, tak sa “chytili”.

Ako starí priatelia

Prvé stretnutie nemusí byť hneď nepríjemné. Skúste zvoliť taktiku, že si poviete, že daná osoba, s ktorou sa máte stretnúť, je váš dobrý priateľ. Nielen, že to pomôže zmierniť vaše obavy, navyše bude stretnutie príjemné, uvoľnené a rýchlejšie dosiahnete to, čo chcete.

Koľko je hodín?

Vedci zistili, že ľudia, ktorí sú unavení, klamú a podvádzajú viac. Účastníci štúdie boli vyzvaní, aby hádzali kockou a nahlásili číslo, ktoré im padlo. Taktiež im bolo povedané, že čím vyššie číslo hodia, tým viac peňazí dostanú. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí hádzali kockou vo večerných hodinách, podvádzali a klamali o svojom čísle viac ako tí, ktorí hádzali cez deň. Preto si môžete byť istí, že unavení ľudia klamú viac ako tí, ktorí sú odpočinutí.

Hlboký pohľad do očí

porozumietludom3
bustle.com

Ak sa s niekým stretnete po prvýkrát, dajte si záležať na tom, že si zapamätáte farbu očí a úsmev. Dlhšie pohľady ukazujú vašu dôveru. Dôležité však je, aby ste nezízali. To by mohlo znamenať, že sa vaša pozornosť upriamila práve na nejakú situáciu, ktorá sa stala alebo na nejaký detail, napríklad zle namaľované pery. Je dokázané, že ak sústredíte svoj pohľad na niečo atraktívne, vaše oči sa rozšíria. Inak povedané, ak sa niekomu páčite, vyčítate to z jeho pohľadu.

Buďte poriadny

porozumietludom6
cleanipedia.com

Ak máte vo veciach poriadok, nebojte sa to ukázať. To, že máte čistý a uprataný stôl v kancelárii, čisté auto a domácnosť len ukazuje, že ste zodpovedný a dobre organizovaný človek. Na druhú stranu, ak stretnete niekoho, kto je tak trochu neporiadny, majte sa na pozore, tieto vlastnosti mu môžu chýbať.

Nasledujte vodcu svorky

Samozrejme to berte z rezervou. Táto rada je výhodná vtedy, ak chcete na niekoho zapôsobiť, napríklad na šéfa v práci. Napodobňujte jeho reč tela, skúste používať rovnaké slangové výrazy a majte podobný stisk ruky. Ak je váš šéf ukecaný, buďte v ten moment ukecaný aj vy. V prípade, že je stručný, buďte stručný aj vy. Každopádne platí, že by človek mal byť väčšinu času sám sebou.

Taktika

Ak nie ste pri rozhovore dostatočne spokojný s odpoveďou, skúste mlčať. Ticho donúti danú osobu pokračovať a lepšie vám situáciu vysvetliť.

Predvídanie politických preferencií

Možno tomu nebudete veriť, ale dôvodov, prečo sú oči oknom do duše, je viac. Vedci zistili, že po dlhšom pohľade do niečích očí, môžete predvídať jeho politické preferencie. Ako to teda zistiť? Stačí pozorne sledovať pohľad druhej osoby. Ak začnete pohybovať očami zo strany na stranu a osoba oproti vám to zopakuje, je dosť veľká šanca, že sa prikláňa skôr k lavici, resp. je liberálny. Ak však ostane jeho pohľad pevný, jedná sa o konzervatívnu osobu, ktorá uznáva  základné hodnoty.

Sledujte reč tela

porozumietludom8
conversationalhypnosisacademy.com

Ak sa vám zdá, že s rečou tela druhej osoby je niečo v neporiadku, môžete si byť takmer istý, že v rozhovore nehovorí pravdu. Vykrúcanie sa, klopkanie prstov o stôl, uhýbanie pohľadu alebo hranie sa s rukami, to všetko sú znaky klamstva.

Akcia “pozorovateľ”

Ak sa nabudúce budete s niekým zhovárať, skúste si viac všímať jeho reakcie a odpovede. Na základe nich sa o danej osobe môžete dozvedieť oveľa viac. Môžete vyčítať jej charakter a niektoré vlastnosti. Ak sa budete dostatočne sústrediť, budete veľmi prekvapený, koľko podnetov takto “vysielate” vy sami.

psych.sk (Lucia M.), lifeaspire.com
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )